Selçuk Özdağ'a saldıran kişi, Erdoğan'ı Abdülhamit'e benzetip "İndireceğiz" demiş

Selçuk Özdağ'a saldıranlar arasında yer alan Abdurrahman Gülseren adlı kişinin eski tarihli bir konuşmasında Erdoğan'ı Abdülhamit'e benzeterek "İndireceğiz" dediği görülüyor.

Halk TV Haber Merkezi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a saldıran kişiler arasında yer alan Abdurrahman Gülseren'in eski tarihli bir videosu ortaya çıktı. Videoda, İttihat Terakki'yi anlatan Gülseren, Erdoğan'ı Abdülhamit'e benzeterek, "Erdoğan günümüzün üçüncü Abdülhamit’i. İkincisini biz indirdik, üçüncüsünü de biz indireceğiz inşallah" diyor.

Selçuk Özdağ, geçtiğimiz günlerde silahlı ve sopalı saldırıya uğradı. Özdağ, saldırıda ciddi şekilde yaralandı. Gazeteci Saygı Öztürk, Halk TV’de yayımlanan Kayda Geçsin programında Özdağ’ın gözlerinin görememe tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Özdağ, saldırıdan önce MHP’li bazı isimler tarafından hedef gösterilmişti. Hedef gösterilen başka isimler de art arda saldırılara uğradı. Özdağ’a yönelik saldırı kapsamında iki kişi tutuklandı. Tutuklananlardan biri, ülkü ocakları yöneticisi Abdurrahman Gülseren. Gülseren, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde (DTCF) etkin. Aynı zamanda sosyal medyada kendisinin Ankara Ülkü Ocakları Orta Öğretim Birim Başkanı olduğuna dair iddialar da yer alıyor.

Gülseren, AKP-MHP ittifakından önce İttihat Terakki ile ilgili bir dergi çıkarıyor ve bununla ilgili kimi ortamlarda konuşmalar yapıyordu.

Bu konuşmalardan birinde, internet üzerinden yapılan bir yayında, İttihat Terakki’yi anlatan Gülseren, Erdoğan ile ilgili gündeme düşen sözler sarf etti. Bu yayın Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıdan kısa süre sonra internet ortamından silindi. Ancak silinmeden önce videoyu kaydedenler oldu. Halk TV olarak biz de bu videoya ulaştık.

Toplam 42 dakika süren videoda, Gülseren İttihat ve Terakki ile ilgili bilgiler paylaşıyor. Son 5 dakikada ise güncel siyaset ile ilgili bir yayın yapmaktan bahsediliyor. Gülseren burada, “Erdoğan günümüzün üçüncü Abdülhamit’i. İkincisini biz indirdik, üçüncüsünü de biz indireceğiz inşallah” ifadelerini kullanıyor. Daha sonra programı sunan Burak adlı kişi gülerek “Şimdi Abdurrahman’ı tutuklayacaklar” deyince, Gülseren “Silivri soğuktur espirileri gelmeye başlar şimdi” diyor ve sözlerine, “Erdoğan kendine Abdülhamit’i rehber alan bir adam. Biz de Erdoğan’a karşı İttihatçıları rehber alan bir adamız. Normal yani” açıklamasını getiriyor.

Sosyal medyada tepkiler

Bu konuşmanın ortaya çıkması üzerine, sosyal medyada Gelecek Partililer MHP’nin AKP’yi yarı yolda bırakacağını ima eden paylaşımlar yapmaya başladı. Gelecek Partili Seyfettin Bilen, videoyu alıntılayarak “Gün gelir Sayın Erdoğan bu ittifak ortağı için de kandırıldık diyecektir ancak iş işten geçmiş olacak” ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2021-01-20-00-28-07.png

Saadet Partili Ali Aktaş ise bunların paralel devlet yapılanması olduğunu söyleyerek, “Fethullahçılar gibiler. Erdoğan'ın yanında ve onun iktidarından besleniyorlar ama özel mahfillerinde Erdoğan'ı devirme hayali kuruyor ve tabanlarını 1908 benzeri bir darbe besliyorlar demek ki. Çok bilindik yöntemler; Paralel Devlet Yapılanması bu.” ifadelerini kullandı.

Aktaş ayrıca, 21 Nisan 2019’da yazdığı “Bahçeli, sizi uçurumun kenarına kadar götürüp sırtınıza tekmeyi vuracak olan bir infaz görevlisi. Hırsınızdan göremiyorsunuz galiba bayım.” tweetini de retweetledi.

ekran-resmi-2021-01-20-00-16-13.png