Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde 'rüşvet' skandalı: Başkan neden Ankara'da?

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde 'rüşvet' skandalı: Başkan neden Ankara'da?

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş rüşvet aldığı iddialarının ardından önce gözaltına alındı, ardından ise tutuklandı. Belediye Başkanı Mustafa Demir ise Ankara'ya gitti.

Halk TV Haber Merkezi

Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesinin teknik takibe aldığı iddia edilen Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Karakaş'ın suç üstü yakalandığı ifade edildi.

Karakaş ile bir müteahhitte tutuklandı. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan bu krizin ardından ise Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in AKP Genel Merkezi talimatıyla Ankara'ya çağrıldığı iddia edildi.

Suç üstü yakalanmış

Samsun Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Atilla Tekcan, Halk TV'ye yaptığı açıklamada olayı şöyle anlattı: 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve diğer yetkililere, Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş hakkında şikayet gelmiş ödemelerden para istiyor vs diye.

 

Sayın Başkanın kulağına gidiyor. Eylül ayında da savcılığa suç üstü yapmak için şikayet dilekçesinde bulunuyor. İhbarda bulunuyor. Bu şekilde teknik takibe alınıyor Bahattin Karakaş.

 

Takipte de suç üstü yakalanıyor. Gizlilik kararı alınmış konu hakkında. Bir de müteahhit tutuklanmış onunla birlikte.

"Mustafa Demir Ankara'ya proje dosyalarını götürdü"

Başkan Demir'in Ankara'ya çağrıldığı iddialarına ilişkin de konuşan Tekcan, "Mustafa Demir, Ankara'ya 3 tane proje dosyalarını götürdü. Bugün de Büyükşehir Belediyesi'nden bir basın bildirimi olacağını öğrendim." dedi.

Özel Haber