Sağlıkçılardan Yeni Akit haber müdürüne suç duyurusu

Sağlıkçılardan Yeni Akit haber müdürüne suç duyurusu

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği, Akit TV’deki bir programda Murat Alan’ın sarf ettiği sözlerle ilgili suç duyurusunda bulundu.

Halk TV Haber Merkezi

Akit TV’de, Yeni Akit Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi ve Haber Müdürü Murat Alan, sağlıkçılara dönük olarak “Hem primlerini alıyorlar hem ikramiyelerini alıyorlar. Her şeyi alıyorlar. Ben şunu çok yadırgıyorum; mesela bize ne zaman Silahlı Kuvvetler lüzumlu oluyor? Bir savaş anında, tehdit anında değil mi? Afrin’e gideceğimiz zaman subayların kalkıp şunu söylemesi; “Ya bizim özlük hakları ne olacak”. Biz bunu mu konuşuyoruz? Türk Silahlı Kuvvetlerinin oraya nasıl gireceğini mi konuşacağız yoksa siz giderken özlük haklarımızı almadan bu işi de yapmayız kısmını mı?” sözlerini sarf etti.

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği (SAHADER), Alan’ın bu sözleriyle ilgili Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Yapılan suç duyurusunda, “Sanki sağlık çalışanları neredeyse bir yıldır insan üstü gayretle çalışmıyormuşçasına onları maddiyatçı para almadan çalışmayan bir kesimmiş gibi milyonların önünde lanse edip karalamaktadır” ifadeleri kullanıldı

Alan ayrıca programda, kamuda çalışan hemşirelerin 6 bin liradan aşağı almadığını ileri sürerek “Alan varsa arasın bağlansın yayına. Bu ne biliyor musunuz? Rüşvetimi ver, susayım mantığı gibi bir şey. Bu mevzuyu getirip de mücadelenin ortasına dayamanın bir mantığı yok. Bu sanki; al rüşvetini git hastalara bak” cümlelerini kullandı. Bu ifadeleri de suç duyurusuna ekleyen SAHADER, “Murat Alan, hemşireler hakkında suç isnadında bulunarak Türkiye Cumhuriyeti içerisinde çalışan tüm hemşire ve diğer sağlık çalışanlarını adete hedef almıştır. Özellikle sağlık kesimini hedef almakla birlikte onları ‘rüşvetçi’ diye tabiri caizse damgalamak kimsenin haddine değildir” ifadelerine yer verdi.

sahader1.jpegsahader2.jpegsahader3.jpeg

Özel Haber