TTB'yi hedef alan Erdoğan'a yanıt: Gene @ttborgtr saldırı sezonu açılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TURCOVAC aşısına ilişkin eleştiri yapan TTB'ye 'Ya bunlar ne kadar yalancı ne kadar cambaz ya' dedi. TTB Başkanı Fincancı ise Erdoğan'a "Turkovac aşı çalışması 3. Faz ön verileri dahi yayınlanmamış..." diyerek yanıt verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Ocak 2022 07:06
TTB'yi hedef alan Erdoğan'a yanıt: Gene @ttborgtr saldırı sezonu açılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman-Konya hızlı tren hattı açılışında konuşurken, TURCOVAC aşısıyla ilgili gerekli çalışmanın yapılmamasını eleştiren Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) hedef gösterdi. Erdoğan, "Yalan dolan hepsi bunlarda. Şimdi bunların bir de Tabipler Birliği var. Ya bunlar ne kadar yalancı ne kadar cambaz ya. Erciyes Üniversitesi, büyük bir kadroyla TURKOVAC aşısını üretiyor, icat ediyor. Adamlar 'Böyle bir şey yok' diyor. Siz ne sahtekarsınız, ne yalancısınız ya" dedi.

TTB Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan TTB Başkanı Fincancı, şunları söyledi: "Gene @ttborgtr saldırı sezonu açılmış, sorun şu ki Turkovac aşı çalışması 3. Faz ön verileri dahi yayınlanmamış, hatta ön verilerin tamamlanma tarihine daha 13 gün, çalışmanın tamamlanmasına 2 yıldan fazla zaman var.

Ayrıca @ttborgtr görevleri açık, aşı araştırması alanın uzmanlarının sorumluluğu, Türk Tabipleri Birliği de halk sağlığını koruma sorumluluğu gereği toplumu olası yarar/zarar ile ilgili bilgilendirmeye çalışır."