Polis Adnan Oktar'ın fosiller için neden 8 yıl bekledi?

Bugün AKP tarafından 'sakıncalı' ilân edilen Adnan Oktar Suç Örgütü'nün 'fosilleri' yargı önünde. Ancak bu fosiller ilk kez gündeme gelmedi. TKP'liler 2012 senesinde söz konusu fosil sergisine tepki göstermişti.

Adnan Oktar Suç Örgütü’nün ‘evrimi yalanladığını’ iddia ettiği fosil sergisi yargı önüne çıktı. Oysa fosil sergileri ilk kez gündeme gelmiyor…

Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyeleri, sekiz yıl önce Adnan Oktarcıların sahte fosil sergisini basmış ve cemaat üyeleriyle tartışma yaşamıştı.

TKP'lilerin tepkisi sonrası geri adım atılmıştı

soL Haber Portalı’nda yer alan habere göre; müdahale esnasında cemaat mensuplarıyla tartışan Tuluğ Ünlütürk, fosil sergisi dedikleri şeyin sahte olduğunu, fosillerin izin belgeleriyle devlet denetiminde sergilenebileceğini söylemişti. Kadıköy’deki bu tepkinin üzerinden bir süre geçtikten sonra Oktarcılar sergilerini kapatmak zorunda kalmıştı.

Ancak bu tartışmadan bir gün sonra, Adnan Oktar, ‘kedicikleri’ ile birlikte A9 adlı televizyon kanalında sergiye yapılan müdahale ile dalga geçmişti.

Sakıncalı ilân edildi, fosiller yargı önüne geldi

Aradan 8 yıl geçti. Adnan Oktar, AKP tarafından ‘sakıncalı’ ilân edildi. Tutuklandı, hapse girdi. Bugüne dek müdahale edilmeyen fosil sergileri, bugün ‘tarihi eser kaçakçılığı’ suçlamasıyla yargı önünde. Oktarcıların evlerinden çıkan milyonlarca dolarlık fosiller yeniden gündeme geldi.

soL’a konuşan Tuluğ Ünlütürk, “O zaman da söylüyorduk; bu sergiler şarlatanlık olduğu için yasaklanmıyorsa, sergilendiği iddia edilen fosiller hakkında soruşturma açılması gerekirdi” ifadelerini kullandı.

Etiketler :