Pınar Doğan: Öldürülmeden önce sesimi duyurmak istiyorum

Pınar Doğan: Öldürülmeden önce sesimi duyurmak istiyorum

Pınar Doğan, boşanmak istediği Erdal Bayram isimli erkek tarafından uzun yıllardır psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalıyor. Doğan, kendisini ve çocuklarını ölümle tehdit eden Bayram hakkında gerekli işlemlerin yapılması için sesini duyurmak istiyor.

Pınar Doğan, boşanmak istediği Erdal Bayram isimli erkek tarafından sistematik şekilde psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalıyor. "Dışarıda işe giderken bana zarar vermesinden korkuyorum. Ben evde yokken ise, annem ve çocuğuma zarar vermesinden korkuyorum. Kendisinden her an her şeyi beklemekteyim." diyen Pınar Doğan, kendisinin ve çocuklarının başına bir şey gelmeden sesini duyurmak istiyor.

Evlendikleri tarihten 2 yıl sonra Bayram'ın saldırgan tavırlarına maruz kaldığını belirten ve boşanma davasının Bayram'ın zorluk çıkarması sebebiyle 4 yıldır devam ettiğini söyleyen Doğan, yaşadıklarını Halk TV'ye anlattı. 

"Suratına kezzap atacağım tehdidinde bulundu"

Yaklaşık 15 yıldır evliliklerini idare etmeye çalıştığını söyleyen Pınar Doğan, evlilikleri boyunca maddi desteği kendisinin ve ailesinin sağladığını belirtti. Evlilikleri boyunca defalarca darp edildiğini ifade eden Doğan, Erdal Bayram'ın alkol ve madde bağımlısı olduğunu söyledi.

Pınar Doğan, yaşadıklarını şu sözlerle dile getirdi:

"Yaklaşık 15 yıl bu evliliği devam ettirmeye çalıştım. Kendisi evliliğimiz boyunca hep geçici boya işlerinde çalıştı. Sürekli bir işi hiçbir zaman olmadı. Eve maddi desteği çoğunlukla ben ve ailem sağladık. Eşimin devam eden alkol ve madde bağımlığı probleminden ve bana uyguladığı duygusal ve fiziksel şiddet yüzünden kendisine 2016 yılında boşanma davası açtım. Boşanma davası halen 4 yıldır devam etmektedir. Bu evlilikte defalarca darp ve çocuklarımın önünde sözlü hakaret ve fiziksel şiddete maruz kaldım.  2016 yılında evi terk ederek, gidecek yerim olmadığı için bugüne kadar çocuklarımla birlikte annemin İstanbul, Bağcılardaki evine sığındım. Erdal Bayram adlı kişi boşanma davası açtığım tarihten itibaren bana rahat huzur vermedi ve beni sürekli ölümle tehdit etti. Suratına kezzap atacağım, seni sakat bırakacağım, önce senin gözünün önünde anneni öldüreceğim, o acıyı sana yaşattıktan sonra seni öldüreceğim gibi sürekli telefonda söylemlerde bulunarak beni tehdit etmektedir. Kendisi hakkında birçok kez Sarıyer Emniyet Müdürlüğü, Bağcılar Karakolu, Sultan Gazi Karakolu gibi makamlara şikâyette bulunmama rağmen uzaklaştırma kararı dışında hiçbir önlem alınmadı.

koruma-karari.jpg

Pınar Bayram, Erdal Bayram hakkında uzaklaştırma kararı çıkarılmasına rağmen, Pınar Bayram'ın annesinin evine 16 Temmuz 2020 tarihinde saldırıda bulunduğunu, oğlunu ve annesini "Burayı başınıza yıkacağım. Kapıya çıkmazsanız bu evi yakarım" gibi sözlerle tehdit ettiğini ifade etti.

 

erdal-bayram2.jpg

Pınar Doğan şöyle devam etti:

"Ya evine dönersin ya da olacakları göreceksin"

"Burayı başınıza yıkacağım" diye sokakta bağırdı. O gün 155 Polis Hattını 5 kez aradım. Sokağa kadar geldiler, ancak şahıs saklandığı için bir şey yapılamadı. Polis gittikten sonra şahıs aynı eylemlerine devam etti. Bugüne kadar beni her gün farklı numaralardan arayarak rahatsız ediyor. Mesaj sistemine tehdit dolu mesajlar göndermeye devam ediyor. İstenildiği takdirde, delil olarak sunabilirim. Son olarak, 28.12.2020 tarihinde sabah saat 05.00’te 3 kişi annemin Bağcılardaki evine taşlı saldırıda bulundu. Bununla ilgili elimde kamera görüntüleri bulunmaktadır. Önce savcılığa gittim suç duyurusunda bulundum. Sonrasında aile içi karakoluna giderek şikâyette bulundum. Ayrıca bu 3 şahıs hakkında Bağcılar emniyetine giderek şikâyette bulundum. Bu şahıs halen beni öldürmekle tehditlerine devam etmekte, serbest bir şekilde etrafta dolaşmaktadır. Dün akşam beni yine başka numaradan arayarak, oğluma o evden bir an önce çıkıp, yanına gelmesi gerektiğini, birkaç gün sonra daha kötü şeyler yapacağını söyledi.  Bunu senin yanına bırakmayacağım, elini kolunu sallayarak gezemeyeceksin, ya evine dönersin ya da olacakları göreceksin tehdidinde bulundu."

Erdal Bayram ve beraberindeki üç kişinin Pınar Doğan'ın annesinin Bağcılar'da bulunan evine saldırı görüntüleri güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alındı. Görüntülerde Erdal Bayram ve beraberindeki erkeklerin eve taşlarla saldırdığı görülüyor.

"Sana Şubat ayını göstermeyeceğim"

Erdal Bayram isimli erkek Pınar Doğan'a tehdit mesajları atmaya devam ediyor. Pınar Doğan'ı arayarak "Şubat ayına girmeden her an beni ensende hisset. İş yerinden evden nereden çıkıyorsan benimle bir anda karşılaşacağını hisset. Blöf yapmıyorum. Benimle karşılaştığın an Arda'nın Anıl'ın senin benim hepimizin bittiği an. Ben gözümü kararttım. Her şeyi göze aldım." ifadelerini kullanarak Doğan'ı öldürmekle tehdit etti. 

 

 

 

Özel Haber