İkranur’un ölümünde DNA izleri: Aileden de alındı

İkranur’un ölümünde DNA izleri: Aileden de alındı
Giresun'un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde şüpheli bir şekilde ölü bulunan İkranur Tirsi dosyasında yeni gelişme yaşandı. Köyde bulunan ve tamamı erkek olan en az 20 kişiden DNA örneği alındı.

Haber: Fırat Yeşilçınar - İrem Yıldırım

İkranur’un cenazesi dört günlük aramanın sonucunda evinin yedi kilometre uzağında Salman mevkii Adaköy deresinde bulunmuştu. Yapılan ön otopsi raporuna travmatik bir bulguya rastlanılmadığı iddia edilmişti. Kesin ölüm nedeni otopside belli olacak. Ayrıntılı otopsi çıkmadan önce yeni bir gelişme yaşandı. İcilli Köyü’nde bulunan en az 20 kişiden DNA örneği alındı. Sadece köylülerden değil aile bireylerinden de örnekler alındı. 

Gelişmeyi İkranur’un babası Serdar Tirsi, dedesi Niyazi Tirsi ve İcilli Köyü muhtarı Ahmet Çoban ile konuştuk. 

Baba Tirsi: İki şüpheli var

İkranur’un babası Serdar Tirsi, köyden çok sayıda kişiden kan örnekleri alındığını söyleyerek, “Kaç kişiden alındığını bilmiyorum, saymadım. Ayrı ayrı götürdüler bizi. Aile olarak bizi götürdüler, köyden birkaç kişiyi de alıp götürdüler ama kimler bilmiyorum. Genelde aile içiydi ama akraba, eş, dost. Sadece erkeklerden alındı kan örneği. DNA örneğinin alınma sebebini açıklamadılar. Bilgi verilmiyor.” dedi. Baba Serdar Tirsi, iki şüpheli olduğunu ve hiçbir gözaltının olmadığını söyledi. İkranur'un cansız bedeni bulunduktan sonra tüm aile ifade vermişti.

Dede Tirsi: Benden de örnekler alındı

İkranur’un dedesi Niyazi Tirsi ise “DNA örneğini ben de verdim. Bize sebebini açıklamadılar. Kan aldılar sadece. Bizim mahalleden de gitti gençler. Amcaları, ben, babasından alındı. Dayılardan alınmadı galiba. Sadece erkeklerden alındı.” diye konuştu.

Köy muhtarı: En 20 kişiden alındı

İcilli Köyü muhtarı Ahmet Çoban ise en az 20 kişiden DNA örneği alındığını söyleyerek, ailenin evinin önünde de sık sık güvenlik güçlerinin beklediğini ekledi. 

 

İlgili Haberler