Öykü Karayel ve Eda Ece'den, avukat Nail Gönenli'ye sert tepki

Öykü Karayel ve Eda Ece'den, avukat Nail Gönenli'ye sert tepki
Oyuncular Öykü Karayel ve Eda Ece, oyuncu Elit İşcan'ı taciz etmekle suçlanan Efecan Şenolsun'un avukatı Nail Gönenli'nin yaptığı savunmaya tepki gösterdi.

Oyuncular Öykü Karayel ve Eda Ece, Efecan Şenolsun'un avukatı Nail Gönenli'nin yaptığı savunmaya tepki gösterdi. Susma Bitsin platformu tarafından yapılan açıklamada, Nail Gönenli'nin sözleri şöyle aktarılmıştı:

"Af buyrun sevişme sahnelerinde oynuyor, oynadıkları filmlere bakın, geçenlerde banyo sahnesi vardı, avukatlıkta örneğin bir bayan meslektaşım kucağıma oturmaz ama bu sektörde bunlar çok normal."

Platform yaptığı açıklamada "Mesleklerimizi erkek dilinize meze yapmanıza izin vermeyeceğiz!" ifadelerini kullandı.

'Savunmanız batsın!'

Oyuncu Eda Ece, Instagram profilinde Susma Bitsin platformunun açıklamasını paylaşarak, Şenolsun'un avukatı Gönenli'ye şu sözlerle tepki gösterdi:

"Oyunculuk mesleğini, özellikle kadın oyuncuları hedef alan bu çirkin ötesi sözlerin sarf edildiğini duymak sinirimi tepeme çıkardı. Ağzınızı toplayın! Savunmanız batsın!"

'Adalet sistemi de, toplum da bizi yalnız bırakıyor'

Oyuncu Öykü Karayel ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Kamuoyundaki birtakım yanlış algıları belki biraz olsun değiştirir ümidiyle yazıyorum. Hiçbir kadın yok yere böyle bir iddiada bulunmaz. Kaldı ki adalet yerini bulacak olsa dahi, bu erkek egemen dünyada itibarı zedelenen erkek değil yine kadın olmuş oluyor maalesef. Yaşadığınız travma yetmezmiş gibi 'Kadınlara güven olmaz!', 'İftira atmıştır!', 'Kaç yıl geçmiş, şimdi mi aklına geldi?' gibi anlayıştan ve empatiden yoksun ve yine erkek egemen dünyanın zihinlerimize işlediği yorumlara maruz kalıyorsunuz. Oyunculuğun ve bu tür sanat dallarının her türlü manipülasyona uygun, pratik açıklarından faydalanıp da cinsel taciz ve istismarlarına kılıf hazırlayan zavallı erkeklere karşı kendimizi korumakta adalet sistemi de toplum da bizi yalnız bırakıyor maalesef."

Oyuncu Efecan Şenolsun, 'hakaret ve cinsel saldırı' suçlamasıyla yargılandığı davadan beraat ettikten sonra ağlamıştı.

Susma Bitsin platformu açıklamasını "Takım elbisesiyle ağlayan erkekliği tanıyoruz!" başlığıyla yayımlamıştı.

Platformun açıklaması: