Murat Ağırel: Ailemle birlikteyken arabayla önümü kestiler

Murat Ağırel: Ailemle birlikteyken arabayla önümü kestiler

Gazeteci Murat Ağırel, ailesiyle birlikte yaşadıklarını ilk kez anlattı. Arabayla önünün kesildiğini, suç duyurusunda bulunduğunu ama sonuç çıkmadığını söyledi.

Gazeteci Murat Ağırel, ailesiyle birlikte yaşadığı korkunç anları ilk kez Halk TV'de anlattı. Daha önce uyuşturucu baronu Naci Şerif Zindaşti'nin adamlarından tehdit aldığını ve savcılığa başvurduğunu söyleyen Ağırel, "Savcılık bununla ilgili takipsizlik verdi" ifadelerini kullandı.

Ağırel, ailesiyle yaşadığı olayı şöyle anlattı:

Cezaevinden çıktıktan sonra eşim ve çocuğumla birlikte bir yere gittik. Bir aracın içerisinde dört kişi gördük. Aileme bir şey söylemedim ama ben tedirgin oldum. En son o kişileri ertesi gün araçla geçerken; yine eşim ve çocuğumla, bir araç gelip önümüzü kesti. Selektör yaptım, kornoya bastım… Ben sadece eşime baktım, arka arkaya gitmeye başladım ve bir önceki gün gördüğümüz araç oradaydı. Mecburen üzerlerine sürdüm. Bu konuyu; Maltepe’deki emniyet güçleri, kaymakam, belediye başkanı, güvenlik birimleri biliyor. Bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunduk, sonuç yok.

 

Silah karşıtıyım ama silaha başvurdum, ağır cezada yargılandığım için silah vermiyorlar. Ailemi, canımı koruyabilmek için yerel yöneticilere “Ben artık güvenli bir yere geçmek istiyorum” dedim. İlla birinin ölmesi mi gerekiyor? Ortak tepki verebilmek için birinin katledilmesi mi gerekiyor?

 

Bu topraklarda Hrant Dink katledildi. Bugün 14’üncü yılı. Yapan insanlar, failleri belliyken; biz bugün hâlâ bugün Hrant Dink’in katillerinin bulunamadığından bahsediyoruz. Uğur Mumcu’nun, Ahmet Taner Kışlalı’nın, Bahriye Üçok’un katilleri nerede? Nerede bu insanlar?