Metiner geçmişini unuttu, Kılıçdaroğlu'na 'FETÖ' imasında bulundu

Metiner geçmişini unuttu, Kılıçdaroğlu'na 'FETÖ' imasında bulundu

AKP'li Mehmet Metiner, geçmişte Fethullah Gülen'e ve cemaatine yaptığı övgüleri unutarak Kılıçdaroğlu'na FETÖ imasında bulundu.

FETÖ lideri Fethullah Gülen’i defalarca öven ve savunan AKP’li eski milletvekili  Mehmet Metiner, a Haber'de katıldığı bir programda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na FETÖ imamı ithamında bulundu. Metiner, Kılıçdaroğlu’na hakaret niteliğinde ‘herifçioğlu’ da derken FETÖ ile ilgili söylediği sözleri unuttu.

Metiner, a Haber’deki programda kendi ağzıyla delil olmadığını ifade ederek “Darbe başarılı olmadığı için derin üzüntü yaşayan biri” ve “Kılıçdaroğlu kimin imamıdır, kimin ayağıdır onu bilmem elimizde bir delil yok ama FETÖ’nün imamı olsa böyle konuşur” ifadelerini kullandı. Metiner ayrıca Kılıçdaroğlu’na iki kez ‘herifçioğlu’ dedi.

Metiner, daha önce defalarca Fethullah Gülen’i övmüş, Türkiye’ye dönmesi gerektiğini söylemiş ve daha da ileriye giderek “Fethullah Gülen Türkiye’dir” demişti.

Bu sözlerini unutan Metiner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kendisinin de delilinin olmadığını kabul ettiği ithamlarda bulundu. Bununla da kalmayan Metiner, Kılıçdaroğlu için ‘herifçioğlu’ dedi.

İşte Metiner’in arşivinden Fethullah Gülen övgüleri:

Gündem