Maske uyarısı yapan damat koronavirüsten öldü

Maske uyarısı yapan damat koronavirüsten öldü

Düğün davetiyesinde "Sağlığımız için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım" yazan damat Tarık Kul, önceki hafta koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

Ordu'nun Kumru ilçesine bağlı Akçedere mahallesinde yaşayan iki buçuk ay önce evlenen 28 yaşındaki Tarık Kul,  rahatsızlanınca hastaneye başvurdu. Koronavirüs testi pozitif çıkan ve Ordu Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan Kul, hayatını kaybetti. 

Tarık Kul, 18 Temmuz'da İlknur Kul ile evlenen Kul, düğün davetiyesine 'Sağlığımız için maskemizi takalım, mesafemizi koruyalım' yazarak davetlileri uyarmıştı.

Baba Hüseyin Kul, üzgün olduğunu ifade ederek, "Kelimeler boğazımda düğümleniyor, Allah kimseye bu acıyı vermesin. Birden rahatsızlanınca hastaneye götürdük. Tahliller yapıldı ve en sonunda durumu iyi değil diye Ordu Devlet Hastanesi'ne sevk ettiler. Bu zamana kadar hiç sıkıntısı yoktu, yaklaşık bir ay önce dişinde bir apse oldu ve aile hekimine gitti, antibiyotik kullanmaya başladı. 2 buçuk ay önce düğününü yaptık, elinin kınası daha solmadı. Allah bu virüs iletini, milletin başından defeder inşallah. Ben yandım başkası yanmasın" dedi.

Türkiye