MAK Danışmanlık Başkanı: Berat Albayrak'ın istifası aile içi mesele

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı, Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifasının ekonomiyle alakalı olmadığını, aile içi mesele olduğunu söyledi.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, Halk TV'de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi'nde açıklamalarda bulundu.

Berat Albayrak'ın istifasına ilişkin çarpıcı açıklamalar yapan Kulat, istifa için aile içi mesele dedi. Kulat,  "Çok net olarak söyleyeyim, medyaya yansıyan kulislerde alınan bilgilerin yüzde 90'ı doğru değil. Bu tamamen aile içi bir mesele, çok net. Tahmin değil. Bu aile içi bir mesele, ekonomi ile falan alakası yok, çok net söyleyeyim. Ekonomi ile ilgili farklı düşündükleri yerler var, aynı düşünmedikleri noktalar olmuş ama bunlar olabilecek şeyler.  Ancak çok net söyleyeyim, tamamen aile içi bir mesele. Politika farklılıkları ile ilgisi yok. Çok net bir değerlendirme yapıyorum bu konuda. İşin böyle bir boyutu var." ifadesini kullandı.

"MHP'ye kalsaydı Albayrak gitmezdi"

MHP'nin bu istifade etkisi olup olmadığına ilişkin iddialarla alakalı da konuşan Kulat, "Şu an Devlet Bahçeli'nin kabinede en sevdiği bakan sayın Süleyman Soylu'dur diğeri de Berat Albayrak'dır. Bunu çok net ifade edebilirim. Kendilerinin daha önce yaptığı açıklamalara dayanarak bunu söylüyorum. Berat Albayrak'dan MHP'nin bir şikayeti bildiğim kadarıyla hiç olmadı." dedi.

 

Özel Haber