Tam Bir Stil İkonu: Brigitte Bardot Kimdir? Birbirinden Muhteşem Nostalji Fotoğrafları

Tam Bir Stil İkonu: Brigitte Bardot Kimdir? Birbirinden Muhteşem Nostalji Fotoğrafları
Popüler olduğu dönemde bikiniyi ve Bardot yakası olarak bilinen bir bluz tipini meşhur eden Brigitte Bardot stil ikonu olarak anılan bir aktristti. 1950'lerin ve 1960'ların kadın figürü olarak bilinir.

Kadın bağımsızlığının ve cinsel özgürlüğünün sembolü olan Brigitte Bardot kariyeri boyunca kadın ve femme fatale rolde oynadı. Döneminin en büyük yönetmenleriyle çalıştı ve zarif bir hafifliğin yanında şehvet içeren rollerde oynamasıyla çabucak bir seks sembolüne dönüştü.

Fotoğraf: Une ravissante idiote filminin kamera arkası

4628.webp

1934 yılında dünyaya geldi. Şov dünyasındaki kariyeri boyunca Bardot 47 filmde başrol olarak ayrıca birçok müzikalde yer aldı. Bu fotoğrafta yer alan omuzsuz yaka bluzlar Bordot yakası olarak bilinirdi.

771.webp

Bardot zengin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmişti. Babası Louis 'Pilou' Bardot bir mühendis ve aynı zamanda babası Charles Bardot 'dan ona kalan Bardot Fabrikaları'nın sahibiydi.

3619.webp

Bardot, annesinin bir tanıdığının önerdiği moda gösterisinde mankenlik yapma teklifiyle 1949 yılında ilk mankenlik deneyimini kazandı.

3732.webp

15 yaşında Bardot, Elle dergisinin 8 Mart 1950 tarihli yayınında derginin kapağında yer aldı.

3713.webp

1952 yılında Brigitte And God Created Woman filminde ilk büyük çıkışını yaptı. Aynı yılda uzunca süredir âşık olduğu Roger Vadim ile evlendi. Çift evliliklerinin beşinci yılında ayrıldı.