Oscar’lı Oyuncu Geceye Damgasını Vurdu! Elbisesi İsrail'i Çok Öfkelendirecek

Oscar’lı Oyuncu Geceye Damgasını Vurdu! Elbisesi İsrail'i Çok Öfkelendirecek
2 Oscar, 4 BAFTA ve Altın Küre ödüllü, Avustralyalı oyuncu Cate Blanchett; kırmızı halıda Filistin’ destek verdi. Blanchett; kırmızı halıda siyah, yeşil, beyaz renkli elbisesiyle yürüyerek barış mesajı verdi.

Fransa'nın Cannes şehrinde bu yıl 77'ncisi düzenlenen Cannes Fİlm Festivali’nde, yıldızlar kırmızı halıda şıklık yarışına girdi.

Festivale Avustralyalı aktris ve yapımcı Cate Blanchett de katıldı.

cate-blanchett2.jpg

Yüzüklerin Efendisi, Carol, Mavi Yasemin ve Benjamin Button'ın Tuhaf Hikâyesi gibi ödüllü ve gişe rekortmeni filmlerde rol alan oyuncu elbisesiyle kırmızı halıda barış mesajı verdi.

Donald Trump'ın biyografik filmi The Apprentice'ın gösterimine katılan başarılı oyuncunun kıyafeti sosyal medyada gündem oldu.

Siyah, yeşil ve beyazdan oluşan bir kıyafetle yürüdü. Ünlü yıldız kırmızı halıda sessiz bir destek mesajı verdi.

Blanchett, 2016 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin de İyi Niyet Elçisi görevini üstleniyor.

cate-blanchett1.jpg

Blanchett daha önce Avrupa Parlamentosu'nda; Birleşmiş Milletler yetkililerince, İsrail saldırısı altındaki Gazze'de ateşkes için yapılan çağrıyı dile getirmişti.

Oyuncunun sözleri AP milletvekilleri tarafından alkışlarla karşılanmıştı:

"Ben Suriyeli, Ukraynalı, Yemenli, Afgan, Güney Sudanlı, İsrailli, Filistinli veya siyasetçi değilim. Hatta uzman da değilim. Ancak ben şahidim. Dünya genelinde mültecileri ziyaret ederken savaşın insan hayatına olan etkilerine, şiddete, zulümlere şahit oldum."