Leyla Aydemir cinayetinin arkasından miras çıktı

Leyla Aydemir cinayetinin arkasından miras çıktı

Ağrı'da 2018 yılında kaybolduktan 18 gün sonra ölü bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir davasında gerekçeli karar açıklandı. 

Mahkeme, ağırlaştırılmış müebbet hapis alan amca Yusuf Aydemir'in husumetli olduğu ağabeyini tehdit etmek amacıyla Leyla’yı sakladığı ve Leyla’nın sakladığı ambarda ölmesi üzerine cesedini dereye attığı kanaatine vardı.

Ağrı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce hazırlanan gerekçeli kararda, Leyla'nın babası Nihat Aydemir ile kardeşi Yusuf Aydemir arasında ailenin traktörünün kime ait olacağı ve babalarından miras kalan bileziklerin kimde kalacağı konusunda anlaşmazlık yaşadıkları belirtildi.

Ağabeyini miras anlaşmazlığı konusunda tehdit etmek için yeğenini kaçırdığı belirtilen amca Yusuf Aydemir’in olayın adli boyuta ulaşması nedeniyle korkup sakladığı yerden çıkaramadığını belirtildi. Leyla'nın saklandığı ambarda hayatını kaybetmesi üzerine cesedini serin bir alanda beklettiği ve aramaların gevşetilmesini fırsat bilerek de cesedi dereye attığı kanaatine varıldığı açıklandı.