Şuşa Azerbaycan Evi Kayseri'de Açıldı

Şuşa Azerbaycan Evi Kayseri'de Açıldı
Talas Belediyesi tarafından Kayseri'deki Azerbaycan Kardeşlik Parkı'na eklenen Şuşa Azerbaycan Evi'nin açılış töreninde, Nahçivan Devlet Filarmoni Orkestrası Şarkı ve Dans Topluluğu performans sergiledi.

Erciyes Kültür Merkezi’nde düzenlenen şarkı ve dans topluluğu gösterisine, Azerbaycan Diaspora Bakanı Fuad Muradov, Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev, Şuşa Valisi Aydın Kerimov ile Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve çok sayıda davetli katıldı. Şuşa’dan Kayseri’ye selam getirdiklerini belirten Azerbaycan Diaspora Bakan Yardımcısı Hacıyev, "44 günlük vatan savaşında Karabağ'ın tam olarak alınması zafer bayramıdır. Şuşa, her Türk için bir zafer sembolüdür. Türk’ün zaferidir. Türk’ün bileği bükülmez, iki kardeş millet olarak birlikte yürümeye devam edeceğiz" dedi.

DEVLET FİLARMONİ ORKESTRASI ŞARKI VE DANS TOPLULUĞU SAHNE ALDI

Protokol konuşmalarının ardından Nahçivan Devlet Filarmoni Orkestrası sahne aldı. Orkestra tarafından, 'Size selam getirmişem, sana kurban, söz olmasaydı, sarı gelin, neynim neynim ve Çırpınırdı Karadeniz' gibi pek çok sevilen eser seslendirildi. Dans topluluğu ise Azerbaycan'a ait yöresel dans gösterileri sergiledi. Topluğunun gösterisi, izleyiciler tarafından büyük beğeni aldı.

Kaynak:DHA

Etiketler :