Oyuncu Osman Wöber son yolculuğuna uğurlandı

Kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden oyuncu Osman Wöber son yolculuğuna uğurlandı. Sanatçı, İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne'de tören düzenlenen törenin ardından Teşvikiye Camii'ne getirildi. Cenaze namazının ardından Kilyos Mezarlığı'na defnedildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 27 Haziran 2022 16:09

Sinema ve tiyatro oyuncusu Osman Wöber 62 yaşında evinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Wöber için İstanbul Devlet Tiyatrosu Mecidiyeköy Büyük Sahne'de tören düzenlendi. Törene eşi Müge Wöber, kızı Irmak Wöber, sevenleri ve sanat camiasından isimler katıldı.

osman-wober-son-yolculuguna-ugurlandi-5909-dhaphoto1.jpg

Zafer Alagöz: Merhametli bir adamdı

Törende konuşan oyuncu Zafer Algöz, "Pırıl pırıl bir insandı. Çocuklarına, insana, doğaya hatta sokak köpeklerine sahip çıkıp evine alabilecek kadar merhametli bir adamdı Osman Wöber. Kendisi Adana Devlet Tiyatrosu'nda ve İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda iki dönem idarecilik yaptı. Oyunlar yönetti. Birçok projenin yapımında emeği geçti. 'Eyvah şimdi ne yapacağız' dediğimizde son derece soğukkanlı işin yürümesi adına olumlu kararlar alan son derece nitelikli bir idareciydi Osman Wöber" dedi.

osman-wober-son-yolculuguna-ugurlandi-5909-dhaphoto4.jpg

'Onunla bir ömür geçirdiğim için çok mutluyum'

Eşi Müge Wöber, "Her insanın isminin önünde sıfatlar vardır. Sıfatlar bizi belirler. Her zaman söylüyorum Osman vicdanlıydı, asildi, dürüsttü, cesurdu ve her şeyden önemlisi ölçülü bir adamdı. Erdemliydi, onunla bir ömür geçirdiğim için çok mutluyum. Beni mutlu etti. Güzel ve çok zengin bir hayat yaşadık her anlamda" diye konuştu.

osman-wober-son-yolculuguna-ugurlandi-5909-dhaphoto5.jpg

Konuşmaların ardından Osman Wöber'in cenazesi Teşvikiye Camii'ne getirildi. Wöber için burada öğle vakti cenaze töreni düzenlendi. Osman Wöber için cenaze namazı kılındı, helallik alındı. Osman Wöber Kilyos Mezarlığı'na defnedildi.

osman-wober-son-yolculuguna-ugurlandi-5909-dhaphoto9.jpg

'Osman gibi bir insanın kıymeti bilinmedi'

Teşvikiye Camii'ndeki cenaze töreninde konuşan oyuncu Hatice Aslan, "İnanılmaz bir insandı. Çok üzülüyorum Osman gibi bir insanın kıymeti bilinmedi. Osman'ın Ankara'ya gidişi sebebi buradan şartların zorlaşmasındandır. Bu konuda çok duyarsızız. Zaten gittiği yer aydınlık. Gerçekten erdemli davranışların hepsi vardı. Çok iyi bir insandı. Hiç merak etmesin eşi ve kızı bize emanet. Güle güle git Osman" ifadelerini kullandı.

osman-wober-son-yolculuguna-ugurlandi-5909-dhaphoto10.jpg

KAYNAK: DHA