İstanbul'da konserlerde boş kalan koltuklar artık gençlerin

İstanbul'da konserlerde boş kalan koltuklar artık gençlerin
İstanbul’da kültür sanat etkinliklerinde gençleri heyecanlandıran yeni bir uygulama başladı. İBB’ye bağlı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki etkinliklerde boş kalan koltuklar, 24 yaş altı İstanbullu gençlere açıldı.

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda, boş kalan koltuklar 24 yaş altı İstanbullu gençlere veriliyor. Böylece gençler, İstanbul Kart ile girip kültür sanat etkinliklerini  ücretsiz izleyebiliyor.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gençleri heyecanlandıran uygulamayla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. “Konserlerde boş kalan koltuklar artık gençlerin” diyen İmamoğlu, gençlerin İstanbul Kart ile bu olanaktan ücretsiz faydalanabileceğini duyurdu.

 

‘Koltuk senin’

Projeden yararlanmak isteyen gençler, etkinlikten 1 saat önce etkinlik alanının girişinde bulunan "Koltuk Senin" masasına gelerek, HES Kodu doğrulaması yapılmış İstanbul Kart ile sıra numarası alıyor.

Uygun koltuk kapasitesi değerlendirilerek etkinlik başladığında içeri alınıyor. Görevliler tarafından uygun koltuklara yönlendiriliyor.

Etkinlik başlarken, alınan sıra numarasına göre İstanbullu gençler içeri alıyor ve görevliler tarafından uygun koltuklara yönlendiriliyor. Projeden daha çok kişinin yararlanması için 1 kişi 1 ayda 1 kez yararlanabiliyor.

Hangi konserler var

İBB'nin paylaştığı etkinlik takvimi şöyle:

etkinlik.jpg