Kayı İnşaat işçilerinden, patronları Coşkun Yılmaz hakkında şaşırtan iddia!
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 20.01.2021 18:48

Kayı İnşaat işçilerinden, patronları Coşkun Yılmaz hakkında şaşırtan iddia!

Kayı İnşaat'tan 2 yıldır maaşlarını alamayan işçiler, patronları Coşkun Yılmaz'ın bağlantılı olduğu medikal şirketin önündeki eylemde, "Devlet hastanesine tıbbi cihaz kiralayarak milyon dolarlar kazanmışlar, bakanlıklar derhal devreye girmelidir" dediler.

Kayı İnşaat'tan 2 yıldır maaşlarını alamayan işçiler eylemlerine 7'inci günde devam ediyor. Haklarını alana kadar eyleme devam edeceklerini belirten işçiler, Coşkun Yılmaz'ın 'param yok' demesi üzerine birçok şirketin sahibi olan patronlarının izini sürmek için bağlantılı olduğu medikal şirketin önünde eyleme devam ettiler. 

Bakanlığın yapmadığını Kayı İnşaat işçileri yaptı

İşçiler, "param yok" diyen Coşkun Yılmaz'ın bağlantılı olduğu medikal şirketlerinin önünde eylemlerine devam etti. Medikal şirketleriyle devlet hastanesine tıbbi cihaz kiralayarak, aylık milyon dolarlar kazanıldığını belirten işçiler, bakanlıkları devreye girmeye davet etti.  

img-6644-001.jpg

Dedektif gibi Coşkun Yılmaz'ın bağlantılı olduğu şirketlerin izini sürdüklerini belirten işçilerin eylemin 7'inci gününde yaptığı açıklama şöyle:

Parayı ödeyeceği ayda şirketlerin adresini değişmiş

"Coşkun Yılmaz bize işçilerin hak edişlerini ödeyeceğinin sözünü vermişti. Bakanlıkların yapmadığını yaptık, dedektif gibi Coşkun Yılmaz'ın bağlantılı olduğu şirketlerin peşine düştük. Biliyoruz ki, Coşkun Yılmaz’da şirket bir tane değil. Parayı ödeyeceği ayda, şirketlerinin adreslerini değiştirip, bağlantılarını ortadan kaldırmaya çalışmış.

"Bu nasıl bir adalet, bu nasıl bir hukuk?" 

Tüm bu şirketlerin aynı adreste olmaları, aynı yönetici kadrolarıyla çalışmalarını biz görüyoruz da bakanlıklar neden görmüyor? Bu nasıl bir adalet, bu nasıl bir hukuk? İşçiler hak ettiklerini alabilmek için yıllarca adliye koridorlarında sürünmek mi zorunda? Bunu kabul etmiyoruz. 

img-6860-001.jpg

"Aylık milyon dolarlarca para kazanmışlar"

Sağlık Bakanlığı, medikal şirketiyle Doğu Tıp Merkezi’nin de içinde olduğu çeşitli firmalarla gizli kapaklı ihaleler yapmış. Bu medikal şirketleri onlarca devlet hastanesine tıbbi cihaz kiralamışlar. Aylık milyon dolarlarca para kazanmışlar. Bugün önünde bulunduğumuz şirket, Sağlık Bakanlığı’ndan özel davetle ihale alıyor. Bu şirketlerin Kayı İnşaat ile bağlantılı olduğu belli. Bakanlıklar nerede? Bu şirketlere milyon dolarlık ihaleler veriyorsunuz.

"Bakanlıklar derhal devreye girmelidir"

Coşkun Yılmaz’ın da tüm bu bağlantılı şirketlerin de peşindeyiz. Tüm bu usulsüzlüklerin açığa çıkarılması için ilgili bakanlıklar derhal devreye girmelidir. Bu konular, Dışişleri Bakanlığının, Sağlık Bakanlığının, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, Ticaret Bakanlığının meselesidir. Coşkun Yılmaz'ın bağlantısının olduğu tüm şirketlerin üzerindeki örtü kaldırılmalıdır. İşçilerin alacaklarını alabilmesi için bu şarttır. 

img-6937-001.jpg

"Dışişleri bakanlığı bizimle görüştü bizi oyaladı"

Yurt dışında direndik, dışişleri bakanlığı bizimle görüştü bizi oyaladı. Şimdi Türkiye'de direniyoruz. Bakanlıklar yine seyrediyor. İşçilerin haklarını vermeyen firmalara milyon dolarlık ihaleler veriyorsunuz. O zaman bakanlıklar bu ihaleleri verirken 'işçinin hakkını verdin mi?' diye sorsun. 

"Coşkun Yılmaz, çalıştırdığı işçilerin hayatını kararttı"

Kayı inşaat patronu Coşkun Yılmaz, çalıştırdığı işçilerin hayatını kararttı. Yazın sıcağında çalıştık, kışın soğuğunda çalıştık. Binaları, şehirleri emeklerimizle var ettik. Şimdi de kar kış demeden hakkımız olan için mücadele ediyoruz.

atjl7370-00-22-03-13-still020.jpg

"Gün gelecek biz tepede olacağız, sen aşağıda"

Coşkun Yılmaz’a tekrar sesleniyoruz: Paramızı almadan buradan kesinlikle gitmeyeceğiz. O binaları nasıl diktiysek, çocuklarımızın hakkını da Coşkun Yılmaz'dan alacağız. Coşkun Yılmaz sen şimdi yukarıdan bizi izliyorsun ya, gün gelecek biz tepede olacağız, sen aşağıda. 

İşçiler paralarını alana kadar eyleme devam edecek

Bugün Coşkun Yılmaz'ın bağlantılı olduğu Medikal şirketlerinin önündeki eylemimizin ardından Kayı İnşaat Genel Merkezi önüne yürüdük. 21 Ocak Perşembe (yarın) saat 13:00’da Çağlayan Adliyesi’nde avukatlarımızla suç duyurusu ve basın açıklamasında olacağız, tüm emek dostlarını bizlerle mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz. 

 

Gündem