Kayı İnşaat işçileri 5 gündür eylemde: Coşkunlar yenilecek işçiler kazanacak
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 19.01.2021 13:57

Kayı İnşaat işçileri 5 gündür eylemde: Coşkunlar yenilecek işçiler kazanacak

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri, 2 yıldır maaşlarını alamadıkları Kayı iİnşaat önündeki eylemlerine karlı havaya rağmen devam etti. Bugün de Adana ve Hatay’dan gelen işçiler, hakları olan maaşlarını alana kadar eyleme devam edeceklerini bildirdi.

İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri, 2 yıldır maaşlarını alamadıkları Kayı iİnşaat önündeki eylemlerine karlı havaya rağmen devam etti. Eylemin 5'inci gününde Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz'ın ofisinin önünde direnişlerini sürdürdü. 

Kayı İnşaat’tan parasını alamayan işçiler, Türkiye’nin dört bir yanından gelmeye devam ediyor. Bugün de Adana ve Hatay’dan gelen işçiler, hakları olan maaşlarını alana kadar eyleme devam edeceklerini bildirdi. 

"15 Bin dolarlık plazanın parasını ödeyemiyormuş"

2 yıldır hak edişlerini alamayan işçiler, 3 kıtada 6 bin işçi çalıştıran ve projeleriyle 9 kez hükümet tarafından ödüllendirilen Coşkun Yılmaz'dan haklarını ne olursa olsun alacaklarını ifade ederek şu açıklamalarda bulundular: 

img-0778.jpg

"Bizim evimizde yemek pişmiyor ama olsun, biz buraya gelmek için inşalardan borç aldık. 15 bin dolarlık plazanın kirasını ödeyemiyormuş, 3 tane arabasının benzinini dolduramıyormuş. Biz de kendisine bir jest yapıyoruz. Kendisine bağış kampanyası başlatıyoruz.

"Devlet neden bunun peşine düşmüyor?"

Bizler bir gün faturalarımızı geciktirsek, devlet hemen peşimize düşüyor. Coşkun Yılmaz’ın bize olan borcu için devlet neden bunun peşine düşmüyor? Çocuklarımıza telefon, tablet alıp derslere girmesini sağlayamıyoruz. Türkiye'nin dört bir yanından hakkımızı almak için geldik.

img-0872.jpg

"Sağlık Bakanlığı’da hakkını arayan Kayı İşçilerinin muhattabıdır"

Kayı İnşaat İşçilerinin Cezayir’de çalışmasından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın haberi var.

Coşkun Yılmaz’ın yurt dışında aldığı ihalelerden Dışişleri Bakanlığı’nın haberi var.

Coşkun Yılmaz’ın Gaziantep Şehir Hastanesi’nde hisseleri var. O yüzden de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da, Dışişleri Bakanlığı da, Sağlık Bakanlığı’da hakkını arayan Kayı İşçilerinin muhattabıdır. İşçiler bu sorunlarla baş başa bırakılamaz, tüm bakanlıkları bu sorunu çözmek için göreve çağırıyoruz. 

img-6275.jpg

"Paralarımızı almadan Kayı İnşaat önünden ayrılmıyoruz"

Emeğimizin karşılığı paralarımızı almadan Kayı İnşaat önünden ayrılmıyoruz. Kayı İnşaat işçilerinin mücadelesini hepimizin mücadelesidir. Coşkunlar yenilecek işçiler kazanacak. 

Kayı işçilerinin eylemine bugün Emek Partisi (EMEP), Emekçi Hareket Partisi (EHP) katıldı. 

Gündem