Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 15.01.2021 11:15

Kayı İnşaat'ın 2 yıldır maaşını vermediği işçiler eyleme devam ediyor

Kayı Holding'in Cezayir'deki inşaatlarında çalıştığı halde 2 yıldır maaşını alamayan 250'ye yakın işçi hakkını arıyor. Elazığ, Adana, Kayseri, Hatay ve birçok ilden haklarını almak için gelen işçiler, dün başladıkları eylemlerine bugün de devam etti.

Kayı Holding'in Cezayir'deki inşaatlarında çalıştığı dönemden itibaren 2 yıldır maaşını alamayan 250'ye yakın işçi hakkını arıyor. 

Kayı İnşaat işçilerinin 2 yıldır ücretleri ödenmediği gerekçesiyle İstanbul'da Kayı İnşaat’ın Genel Merkezi önünde yaptığı eylem 2. gününde de devam etti.

f16e197f-ed35-4b56-9fd9-c95cb370f44f.jpeg

Çalıştıkları inşaatların fotoğraflarıyla geldiler 

Elazığ, Adana, Kayseri, Hatay ve birçok ilden haklarını almak için İstanbul'a gelen işçilerin ellerindeki fotoğraflar dikkat çekti.

60 derece sıcakta Sahra Çölü'nde çalıştıklarını belirten işçiler, "Coşkun Yılmaz bu inşaatlarda servetine servet kattı. Ama bizim emeğimizin karşılığı olan alacaklarımızı ödemiyor. Hakkımızı alana kadar gitmiyoruz." ifadelerini kullandılar.

Kayı İnşaat Coşkun Yılmaz’ın ofisinin önünde kendi emekleriyle var ettikleri binaların fotoğraflarıyla basın açıklaması gerçekleştiren işçiler, "Emeklerimizle yükselen inşaatlarla zenginleşip, haklarımızı ödemeyen Coşkun Yılmaz nerede?" diye slogan attı. 

8ef26e57-46a0-44a6-834b-2b23605ca83a.jpeg

"Emeklerimizle yükselen inşaatlarla zenginleşip, haklarımızı ödemeyen Coşkun Yılmaz nerede?"

Coşkun Yılmaz'ın 2 yıldır maaşlarını vermediğini ve Kayı İnşaat yetkilileri tarafından sürekli oyalandıklarını dile getiren işçiler, "Zafer direnen emekçinin olacak", "İşçiler burada Coşkun Yılmaz nerede" sloganları atmaya devam etti. 

Maaşlarını alana kadar eyleme devam edecek olan işçiler yarın (14 Ocak Perşembe) saat 11.00'de Coşkun Yılmaz ile görüşmek için yine Yapı Kredi Plaza önünde olacaklarını duyurarak alandan ayrıldılar. 

İnşaat Sen'in Twitter hesabından "İnşaat-Sen Kayı İnşaat İşçileri burada. Bizim emeklerimizle yükselen inşaatlarla zenginleşip, haklarımızı ödemeyen Coşkun Yılmaz nerede?" notuyla paylaşıldı. 

ekran-resmi-2021-01-13-17-54-47.png

 

 

 

Gündem