Kadir Topbaş'ın ismi Yenikapı Meydanı ve Avrasya Gösteri Merkezi'ne verilecek

Kadir Topbaş'ın ismi Yenikapı Meydanı ve Avrasya Gösteri Merkezi'ne verilecek

Hayatını kaybeden eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın adın Yenikapı Meydanı ile Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'ne verilecek.

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, hayatını kaybeden eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın adının Yenikapı Meydanı ile Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'ne verilmesi için hazırladıkları teklifin diğer partiler tarafından da kabul gördüğünü kaydetti.

Yenikapı Gösteri Merkezindeki toplantıda Göksu, AK Parti grubu olarak Topbaş'ın isminin Yenikapı Meydanı ile Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'ne verilmesini teklif ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

"Bütün siyasi partilerimize AK Parti grubu olarak bir teklifte bulunduk. Dedik ki, Kadir Topbaş ağabeyimizin, gerçekten onun adının kıyamete kadar yaşayacağı bir vefa örneği gösterelim. Bu teklifi bütün siyasi partilerimiz kabul ettiler. Hepsine teşekkür ediyorum. Bütün İstanbullulara ve Kadir Topbaş ağabeyimizin ailesine şu müjdeyi vermek istiyorum. Kadir Topbaş döneminde yapılan bu görmüş olduğunuz Yenikapı Meydanı ve Avrasya Gösteri Merkezi'nin adı, bugün mecliste alacağımız kararla inşallah bundan sonra Kadir Topbaş Meydanı ve Kadir Topbaş Gösteri Merkezi olarak anılacak."
CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaş, da Topbaş'a rahmet dileyerek, teklife 'evet' diyeceklerini söyledi.