Kabine bugün toplanıyor: Kısıtlamalar geri mi geliyor?

Kabine bugün toplanıyor: Kısıtlamalar geri mi geliyor?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan başkanlığında bugün Saray'da Kabine toplantısı yapılacak. Koronvirüsün ana gündem maddesi olduğu toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir sunum gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan geçen cuma günü “Ne yazık ki uyarılarımıza halkımız ciddi manada dikkat etmedi. Mecburen şimdi tekrar işi sıkmak zorundayız” demişti. Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca artan vaka sayılarına ilişkin il bazında bir sunum yapacak, geçen hafta gönüllü sağlık çalışanlarına yapılan koronavirüs aşısında gelinen noktayı da anlatacak.

Kısıtlamalar mı geliyor?

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Olumsuz duruma karşı bugün bazı önlemler alınacak" ifadesini kullandı. Bir televizyon programında canlı yayın konuğu olan Özlü, "Normalleşmeyle birlikte insanların tekrar hayatlarına geri dönmesi, işine gücüne devam etmesi ama bunu yaparken tedbiri bırakmaması amaçlanmıştı. Ama herkes aynı hassasiyetle davranamadı. Şimdi kamu yönetimi bazı yasaklarla kısıtlamalarla bu sürecin tekrar kontrolü için bazı kararlar alacak. Belki bugün onların öğrenme fırsatımız olur" diye konuştu.