İzinsiz ağaç kesen işçilerle vatandaş arasında kavga çıktı

İzinsiz ağaç kesen işçilerle vatandaş arasında kavga çıktı

Esenyurtta bir binanın dış cephe onarımında işçilerin izinsiz bir ağacı kesmesi sonucunda kavga çıktı. Vatandaşlarla binada çalışan işçilerin birbirine girdiği olay güvenlik kameralarına yansıdı.

Esenyurt İncirtepe Mahallesi''de sokakta bulunan bir binada dış cephe onarımı yapan işçiler, çalışmalarına engel olduğu gerekçesi ile bir ağacı kesip yol kenarına attı. Ağacın kesildiğini gören yan apartmandaki vatandaşlar duruma tepki gösterdi. “Bize sorulmadan nasıl böyle bir şey yaparsınız?” diyen vatandaşlar işçilerle sözlü tartışmaya girdi. Apartman sakinlerinin sokağa inmesi üzerine sözlü tartışma kısa süre içerisinde kavgaya dönüştü. İki grup arasında çıkan kavgayı gören vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirdi.

Uçan tekmeler güvenlik kamerasında

Kavga sırasında ise uçan tekmeler, sopalar havada uçuştu. Arkadaşlarına saldırıldığını gören bir işçi, mahallelinin üstüne uçan tekmeyle saldırdı. Bir mahalleli ise yerden bulduğu tahtayı işçilerin kafasında kırdı. Yaşanan kavganın ardından polis ekipleri iki grubu da sakinleştirerek, olayı kontrol altına aldılar. İki tarafın birbirinden şikayetçi olması üzerine taraflar karakola götürüldü.