HDP'lilerden Nedim Şener ve Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusu

HDP'lilerden Nedim Şener ve Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusu

HDP yöneticileri, HDP seçmenine hakaret ettikleri gerekçesiyle köşe yazarı Nedim Şener ve AKP yöneticisi Mehmet Özhaseki hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener, 20 Şubat’ta CNN Türk’te yayımlanan Tarafsız Bölge programında "PKK terör örgütünün siyasi ayağı HDP'dir. HDP ile kim iş birliği yaparsa o çamur üzerine bulaşır. O çamur, o kan üzerine bulaşır. Nettir. Bu kadar. Hiç tartışmıyorum. HDP'ye oy veren, PKK'nın kalaşnikof kurşunudur, neyse..." ifadelerini kullanmıştı. AKP'li Mehmet Özhaseki ise 20 Şubat’ta Kayseri’de yaptığı konuşmada HDP için "Lanet olsun onların oylarına. Allah belasını versin onların oylarının” demişti.

Her iki isme de HDP'nin yetkili organlarından tepki geldi. HDP ayrıca parti sitesinde 2 dilekçe örneği paylaşarak tabanını iki isim hakkında suç duyurusunda bulunmaya çağırdı.

HDP Mamak İlçe Örgütü üyeleri de partinin çağrısına uyarak HDP seçmenlerine hakaret ettikleri gerekçesiyle Gazeteci Nedim Şener ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.