Seyhan Avşar tehdidi yazdı

halktv.com.tr muhabiri Seyhan Avşar, Instagram üzerinden aldığı tehdidin detaylarını yazdı. Tehdit aldığını belirttiği tweet sonrası yüzlerce destek mesajı aldığını belirten Avşar, dayanışma gösterenlere teşekkür ederken 'Gazetecilik suç değildir' dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Mayıs 2022 16:06
Seyhan Avşar tehdidi yazdı

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın adamlarından Barış Duyu’nun 16 kilo eroinle yakalandığı ve ifadesinde uzun yıllardır istihbarata çalıştığını yazdığım haberimin üzerinden haftalar geçti.

O günlerde habere ilişkin herhangi bir tepki ile karşılaşmadım.

Ancak dün tesadüf müdür bilmiyorum bir özel numara tarafından arandım. Bazı kaynaklarım zaman zaman öyle aramayı tercih ediyor. Ancak ses alamadım bir türlü.

Dün gece ise Instagram üzerinden bir hesaptan tarafıma mesaj atıldı. İlk mesaj, “Sen şu Halk Tv’de Alaattin Çakıcı arkasından atan it sen misin heval?” diye yazdı.

Ne olduğunu anlayamadığım için, “Siz kimsiniz. Bu ne terbiyesizlik” dedim. Ardından mesajlar devam etti. “Bu Şule Aydın neci?” diye bir mesaj daha attı. İlerleyen mesajlarda, “G.. G… sağda solda konuşma. Elinde belge varsa konuş. Bunu bir yere yaz kaçma diğerleri gibi Almanya’ya. Kaydet beni” diye yazdı.

'Hakkınızda suç duyusunda bulunacağım' yazmam üzerine ise, “Çok kişi denedi. FETÖ, PKK, DHKP/C, Almanya’da Yeşiller Partisi, Adalet her yerde. Türk ol biraz. Ne yapmamı istersin sana” şeklinde mesajlar yazdı.

Aslında başlangıçta yaşadığım olayı kamuoyuna duyurmayı düşünmedim. Ancak eşimin 'Önlem almamız gerekiyor' uyarısı nedeniyle gece bir tweet attım. Yüzlerce destek mesajı atılmış. Destek olan, dayanışma duygularını ileten herkese teşekkür ederim.

Gazetecilik suç değildir.