Hakan Çelenk: Hükümetin uğradığı güven erozyonunu okur reflekslerinden gözlemliyoruz

Halktv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Hakan Çelenk, internet okuyucularının hangi haberlere daha çok ilgi gösterdiğine ilişkin izlenimlerini aktardı. Okurların, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı reform paketleri haberine ilgi göstermediğini söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Mart 2021 17:44
Hakan Çelenk: Hükümetin uğradığı güven erozyonunu okur reflekslerinden gözlemliyoruz

Hakan Çelenk, Halk TV'de yayınlanan Ayşenur Arslan'ın sunduğu Medya Mahallesi programına konuk oldu. İzleyicilerin hangi haberlere ilgi gösterdiğini açıklayan Çelenk, "Burada izleyici profilinden bahsetmek lazım. Kadın okurlarının oranı arttı, bunda İstanbul Sözleşmesi etkili. Sonrasında ise kabine ve bakan değişiklikleriyle alakalı haberler okunuyor. Kadınlar bir şeyle ilgilendiğinde memlekette yaşananların değiştiği izlenimini alıyorum. Dün akşamdan beri ise piyasa ve dolar haberleri ilgi çekiyor" dedi. 

Mahfi Eğilmez ve Emin Çapa gibi isimlerin okurların dikkatini çektiğini söyleyen Hakan Çelenk konuşmasına şöyle devam etti:

İktidar yanlısı okurlar da muhalif okurlar da hükümetin açıklamalarını takip ederler. Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi reformu tasarısını açıkladığından beri kimse bununla ilgilenmedi. Merkez Bankası başkanının açıklamalarıyla da ilgilenilmedi. Artık hükümetin güven erozyonunu okur reflekslerinden gözlüyoruz. Hükümet ve iktidar çevreleri dışında kimse iktidarın söyledikleriyle ilgilenmiyor. Gündem baş döndürücü hızına okur da yetişemiyor.