Emniyet atamalarında dikkat çeken isim

Emniyet atamalarında dikkat çeken isim
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen atama listesi il emniyet müdürlüklerine bildirildi. Listede geçen hafta ilçede iki genç grup arasında çıkan kavgadan sonra yaşananlarla gündeme gelen Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü Murat Yıldırım da yer aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen atama listesi emniyet müdürlüklerine iletildi. Atama listesinde yer alan 33 emniyet müdürü arasındaki bir isim ise dikkat çekti.

Şırnak’a gönderildi

Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürü Murat Yıldırım Şırnak İl Emniyet Müdürlüğüne atandı. Yıldırım, geçen hafta ilçede iki genç grup arasında yaşanan kavganın ardından gelişen olaylarla gündeme gelmişti.

İki grup arasında kavga yaşandı

Olay 27 Haziran akşamı yaşanmıştı. AKP Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları yöneticileri ile başka bir grup arasında kavga meydana gelmişti. Olaya müdahale eden polis ve bekçiler, gençleri gözaltına alıp ilçe emniyet müdürlüğüne götürmüştü.

‘AKP’li gençlerden özür diletti’

Kriz de, ilçe emniyet müdürlüğünde yaşandı. İddiaya göre, AKP ilçe gençlik kolları yöneticileri, gözaltına alınmalarına tepki gösterdi ve bu sırada İlçe Emniyet Müdürü Murat Yıldırım devreye girdi. İlçe Emniyet Müdürü Yıldırım, olaya müdahale eden polis ve bekçileri çağırtarak, AKP’li gençlerden özür dilemelerini sağlamıştı.

Özdağ duruma tepki gösterdi

Olayın ortaya çıkması, çeşitli kesimlerin tepkisine neden olmuştu. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu sabah Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün önüne giderek basın açıklaması yapmıştı.

Öte yandan, atama listesine göre Şırnak’a tayini çıkan bir diğer isim ise emniyet amiri Hakkı Akgün oldu.

Kaynak:halktv.com.tr