Vatan Partisi'ndeki 'iç çamaşırı' skandalında iddianame tamamlandı

Vatan Partisi'ndeki 'iç çamaşırı' skandalında iddianame tamamlandı
Vatan Partisi Ankara İl Başkanı A.D hakkında, partili bir kadının evinden iç çamaşırlarını çaldığı iddiası ile ilgili savcılık iddianamesi tamamlandı. Eylemin cinsel taciz kapsamında olmadığını değerlendiren savcılık, A.D.'nin hırsızlık suçundan yargılanmasını talep etti.

İddiaya göre, Vatan Partisi Ankara İl Başkanı A.D., partinin eski bir üyesi olan ve parti çalışmaları için kalabalık gruplarla evine sık sık gittiği G.P.'nin yatak odası ve çekmecelerinden iç çamaşırlarını çaldı.

Bir süre sonra durumu fark eden ve A.D. ile yüzleşen G.P., "Sana karşı duygusal bir yakınlık hissediyorum" yanıtını aldı.

Olayı partisindeki kadın hareketinden sorumlu yetkililere de aktaran G.P., A.D. hakkında savcılığa cinsel taciz iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Ankara Cumhuriyet Başsavcığı, hazırladığı iddianamede cinsel taciz suçunun unsurlarının oluşmadığını zanlı A.D.'nin 'zincirleme şekilde bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile yargılanmasını talep etti.