Van'da apartman dairesinde 36 kaçak göçmen yakalandı

Van'ın İpekyolu ilçesinde bir apartmanda Afganistan uyruklu 36 kaçak göçmen yakalandı. Aynı ülke vatandaşı 2 organizatör gözaltına alındı. Son bir ayda 5'i Afganistan, 2'si İran uyruklu, toplam 91 organizatör için adli işlem yapıldığı öğrenildi.

Van'nın İpekyolu ilçesinde bir apartmanın üç farklı dairesinde yurda yasa dışı yollarla giren Afganistan uyruklu 36 kaçak göçmen yakalandı. Gözaltına alınan aynı ülke vatandaşı 2 kişi, göçmen kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, dün İpekyolu ilçesinde bir apartmana operasyon düzenledi. Apartmanın üç farklı dairesinde 36 kaçak göçmen yakalandı. Aynı ülke vatandaşı 2 kişi ise organizatör oldukları gerekçesiyle gözaltına alındı.

2 şüpheli tutuklandı

Kaçak göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bağlı Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi. 2 şüpheli ise emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Toplam 91 organizatör yakalandı

Bu arada, son bir ayda 5'i Afganistan, 2'si İran uyruklu, toplam 91 organizatörün yakalanarak haklarında adli işlem yapıldığı belirtildi.

 

Kaynak:DHA

Etiketler :