Valilik'ten İngiliz Gazeteci Açıklaması!

Valilik'ten İngiliz Gazeteci Açıklaması!
Diyarbakır Valiliği merkez Sur İlçesi'nde İskoçya vatandaşı parlamenter Natalie Mcgarry'ın gözaltına alındığı yönündeki iddiaları yazılı açıklamayla yalanladı. Diyarbakır Valiliği, görsel medya ile birtakım sosyal...

Diyarbakır Valiliği merkez Sur İlçesi'nde İskoçya vatandaşı parlamenter Natalie Mcgarry'ın gözaltına alındığı yönündeki iddiaları yazılı açıklamayla yalanladı. Diyarbakır Valiliği, görsel medya ile birtakım sosyal medya hesaplarında bir İngiliz parlamenterin güvenlik görevlileri tarafından gözaltına alındığı iddialarını yazılı açıklama ile yalanladı.

Açıklamada şöyle denildi:

"İskoç vatandaşı Natalie Mcgarry'ın görevlilerimizce gözaltına alındığına dair haberlere yer verilmiştir. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Sur içerisinde Balıkçılarbaşı Meydanı çevresinde yabancı uyruklu bir şahsın fotoğraflama yaptığının güvenlik görevlilerimizce tespit edilmesi üzerine şahsın kimlik kontrolü yapılmış, ibraz edilen pasaportta İskoçya vatandaşı Natalie Mcgarry olduğu anlaşılmıştır. Yapılan işlem kimlik kontrolünden ibaret olup her hangi bir gözaltı işlemi yapılmamıştır."

DHA