USTA OYUNCU RAİF HİKMET ÇAM, SAHNEDEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

USTA OYUNCU RAİF HİKMET ÇAM, SAHNEDEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
ADANA'da yaşamını yitiren usta tiyatrocu 69 yaşındaki 2 çocuk babası Raif Hikmet Çam, tiyatro sahnesinden son yolculuğuna uğurlandı.1986'dan beri görev yaptığı Adana Devlet Tiyatrosu'nda son olarak Aziz Nesin'in ünlü eseri 'Yaşar...

ADANA'da yaşamını yitiren usta tiyatrocu 69 yaşındaki 2 çocuk babası Raif Hikmet Çam, tiyatro sahnesinden son yolculuğuna uğurlandı.

1986'dan beri görev yaptığı Adana Devlet Tiyatrosu'nda son olarak Aziz Nesin'in ünlü eseri 'Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz' oyununda rol alıp 2011'de emekli olan Raif Hikmet Çam için Adana Devlet Tiyatrosu Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi'nde tören düzenlendi. Törene, 'Fetih 1453' filminde birlikte oynadığı ünlü oyuncu Devrim Evin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı, izleyiciler ve yakınları katıldı. Tiyatro sahnesine konulan Raif Hikmet Çam'ın tabutu önüne çıkanlar, Raif Hikmet Çam ile ilgili anılarını ve tiyatroculuğunu anlattı.

Duygusal anların yaşandığı törenden sonra Raif Hikmet Çam'ın cenazesi, Kabasakal Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.