Kaçak Kafelere Yürütmeyi Durdurma... Kafe Sahipleri Bozkurt işaretleriyle İBB Aleyhine Slogan attı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Üsküdar sahilindeki kaçak kafelerin yıkımını sürdürüyor. Bugün gerçekleştirilecek yıkımda kafe sahipleri yürütmeyi durdurma karar aldı. Kafe sahipleri bozkurt işaretleri yaparak İBB aleyhine slogan attı. Öte yandan sabah saatlerinde çıkan arbedede İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten saldırıya uğradı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) hakkında yıkım kararı aldığı Üsküdar sahilinde kaçak kafelerin yıkımını bugün de sürdürdü.

Yıkılacak kafenin sahipleri mekanı boşaltmak için süre isterken mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Kafe sahipleri bozkurt işaretleriyle İBB aleyhine slogan attı.

kacak-kafe-uskudar.jpg

İBB İmar Müdürü Darp Edildi

Sabah saatlerinde Salacak Dönercisi’nin kaçak ilavelerinin yıkımı sırasında İBB ekipleri ile kafe sahipleri arasında tartışma yaşandı. Sözlü başlayan ve zaman zaman fiziki sataşmaya dönen gerginlik sırasında İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten kafe sahipleri tarafından darp edildi. Saldırı anı bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

ramazan-gulten.jpeg
Ramazan Gülten saldırıya uğradı.

Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın hazırlayıp sunduğu Medya Mahallesi programına Üsküdar'dan bağlanan Halk TV muhabiri Dilan Alp, şunları aktardı:

"Mekan sahipleri yıkıma karşı mekanların önünde bekleyişini sürdürüyor. Kaymakamlıktaki prosedürün gerçekleşmesini bekliyorlar yıkım için. Kaymakamlıktan Emniyet'e gelen emirle birlikte yıkım gerçekleşecek. 1 ay önce 19 Nisan'da burada bir kez daha yıkım gerçekleşmişti. 3 gün çevik kuvvet ekipleri beklemişti. Yürütmeyi durdurma kararı vardı. Kararın ardından İBB ekipleri harekete geçti."

"Mahkeme kararını yerine getirmek için polisin önlem almasını bekliyoruz"

Saldırıyla ilgili olarak İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı, açıklamalarda bulundu.

"Mahkememiz idarinin işlerine devam edeceğine dair kafe sahiplerinin yıkım işlemlerinin durdurulması talebini reddetti. Biz de ilgili kamu kurumlarıyla ilgili bildirimlerimizi yapmak suretiyle ekiplerimiz sabah itibarıyla burada hazırlıklarını yaparken üzücü bir olayla karşılaştık. Ramazan bey darbedildi. Mahkeme kararını yerine getirebilmek için emniyet güçlerinin, polisin önlem almasını bekliyoruz.

Kaymakama sabah yazdığımız yazının emniyet müdürlüğüne havale edilmesi ve emniyetin gerekli önlemleri almasını bekliyoruz. önlem alındığında ekiplerimiz yıkımı gerçekleştirecek.

Geçen sefer 4 kafeden söz ettik. bugün belki bu sayı 2'ye inecek. mahkeme süreçlerimiz devam ediyor.

O kafenin sahibi kim çıktı?

İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten’in darp edildiği mekânın Askadar Cafe Restoran olduğu anlaşıldı.

2016 yılında kurulan Askadar Gıda İnşaat şirketinin sahibi Ali Haydar Şimşek olduğu anlaşıldı.

cafe-sahibi.jpg

Şimşek’in aynı zamanda Üsküdar Emniyet Hizmetlerini Destekleme ve Geliştirme Derneği Başkanı olduğu belirlendi.

Şimşek ile beraberindeki bir kişinin, birkaç ay önce Üsküdar Kaymakamı Âdem Yazıcı’yı ziyaret ettiklerine ilişkin fotoğraf karesi de kaymakamlığın sitesinde yer aldı.

Konu ile ilgili ulaşmaya çalıştığımız Askadar Cafe Restoran’ın sahibi Ali Haydar Şimşek’in ise, müsait olmadığı bildirildi.

Etiketler :