Ünlü Şarkıcı Vahşice Öldürüldü! Yasak Aşk İddiası

Ünlü Şarkıcı Vahşice Öldürüldü! Yasak Aşk İddiası
Çekyalı ünlü şarkıcı ve sunucu Victoria Vera Blyth 11 Haziran'da Ankara'da eşi tarafından öldürüldü. Cinayetin ardından aldatma iddiaları ortaya atıldı.

Çekyalı ünlü şarkıcı ve komedyen Victoria Vera Blyth'in kocası tarafından Ankara'daki evlerinde silahla vurularak öldürülmesi ülke çapında büyük yankı uyandırdı. Cinayet, çift arasında telefon mesajları nedeniyle çıkan bir kavganın ardından gerçekleşti. Olayın detayları ortaya çıkarken, Victoria'nın eşi David Thomas Blyth'in intihar ettiği bildirildi. Çiftin evlerinde üç çocukları bulunduğu ve cinayetin bu çocukların gözleri önünde gerçekleştiği belirtildi.

Victoria'nın telefonuna gelen mesajlar sonrası çift arasında tartışma çıktığı belirtilirken; Victoria'nın bir arkadaşı ise söz konusu cinayetle ilgili 'Eşinin kendisini sürekli aldattığını öğrenmişti ve çok kıskanıyordu' yorumunda bulundu.

Çekya'nın ünlü isimlerinden şarkıcı ve komedyen Victoria Vera Blyth, İngiliz kökenli eşi David Thomas Blyth (53) tarafından 11 Haziran akşamı Ankara'daki villalarında silahla vurularak öldürüldü. Olayın ardından David Thomas Blyth, intihar ederken; cinayet sırasında çiftin evde üç çocuğunun olduğu belirtildi.

CEP TELEFONUNA GELEN MESAJLAR SONRASI ORTALIK KARIŞTI

Önceki gün Çankaya İncek'te oturdukları villada 40 yaşındaki Victoria Vera Blyth'ın cep telefonundaki mesajlar nedeniyle başladığı iddia edilen kavga kısa sürede büyümüş ve 53 yaşındaki Blyth tabanca ile eşine saldırmıştı. Eşini vurduktan sonra silahı başına dayayarak ateş eden ve yaşamını sonlandıran çiftin en büyüğü 14 yaşında olan 3 çocuğu da yakınlarına teslim edildi.

5 YIL ÖNCE ANKARA'YA TAŞINMIŞ

Petrol sondaj işleri üzerine faaliyet gösteren şirketin sahibi olan ve işi nedeniyle 5 yıl önce Ankara'ya yerleşen Thomas Blyth ile daha sonra yanına gelen ve Ankara'da spor, sanat ve sosyal etkinlikler düzenleyen Victoria Vera Blyth'in otopsi işlemleri tamamlanırken İngiliz medyası yaşanan olayın detaylarını açıkladı.

"SEVGİ DOLU BİR İNSANDI"

İngiliz medyasına konuşan çiftin arkadaşları Blyth'ın eşinin kendisini terk etme planlarını bulmuş olabileceğini ya da kendisini aldattığını öğrenmiş olabileceğini söyledi.

"ALDATILDIĞINI ÖĞRENMİŞTİ"

Öte yandan Çek medyasına konuşan arkadaşları da Victoria'nın bu yazı eşinden ayrı geçirme planları yaptığını ortaya koydu. Çek gazetesi Blesk'e konuşan Victoria'nın bir arkadaşı, "Victoria, eşinin kendisini sürekli aldattığını öğrenmişti ve çok kıskanıyordu. Eşini ayrılmakla tehdit etmişti. Onların ilişkilerinde gerilim sürekli vardı. Victoria, drama sevdiğini ve ilişkiye hayat kattığını söylerdi" yorumunu yaptı.

Çek medyasına konuşan arkadaşı, Blyth'ın bu yaz Çekya'daki ailesiyle zaman geçirmek için oraya gideceğini de söyledi. Victoria Blyth'ın aldatma olmadan ve çocuklarının gergin olmadığı bir yaşam istediğini söylediğini belirten arkadaşları, Blyth'ın Çekya'nın eğlence dünyasının tanınan isimlerinden biri olduğunu söyledi.