Turizm çalışanlarından Bakan'a istifa çağrısı: Kulaklarına küpe taktığınız köleler değiliz

Turizm çalışanları, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 'Go Türkiye' isimli tanıtım filmine tepki gösterdi. Turizm İşçileri Dayanışması ise Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u istifaya davet etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Mayıs 2021 15:52
Turizm çalışanlarından Bakan'a istifa çağrısı: Kulaklarına küpe taktığınız köleler değiliz

Ortak yazılı açıklamada; "Geçen yılın sezonunu rezil ettiniz, ülkeye türlü çeşit şaklabanlıklarla, gerçek olmayan açıklamalarla her türlü yalan dolanla da olsa turist çekemediniz. Bu yıl ise yaptıklarınızın işe yaramadığını gördükçe işi iyice onurumuzla oynamaya vardırdınız. Buna izin vermeyeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Kent Emekçileri Dayanışması ile Turizm İşçileri Dayanışması'nın yaptığı ortak açıklama şöyle:

"Biz turizm işçi ve emekçileri olarak tüm yaşananlara ek kaygılarla açlığın pençesinde bırakıldığımızda, emeklerimizin üstünden aldığınız vergilerle en doğal hakkımız olan devlet desteğini beklerken sizler bizleri insan yerine bile koymadan dalga geçer gibi desteği hiç ihtiyacı olmayan zenginlere verdiniz. Vermeye devam ediyorsunuz.

'Bizi ve evlatlarımızı açlığa mahkum etmenize izin vermeyeceğiz'

Karar'da yer alan habere göre; Kod 19 adı verdiğiniz uygulamayla turizm işçi ve emekçisini askıda bırakmayı kendinde hak gören tüm ilgililere diyoruz ki, bu Saltanatı devam ettirmenize mani olacağız. Bizi ve evlatlarımızı açlığa mahkum etmenize izin vermeyeceğiz.