Tokat'ta Deprem Yağmuru! 4. Kez Sallandı

Tokat'ta 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Ankara ve çevre şehirlerden de hissedildi. Kentte dün gece de iki ayrı deprem vatandaşları korku içinde sokaklara dökmüştü. Tokat bu akşam 4. kez 4.4 şiddetinde sallandı.

AYNI AKŞAMDA 4. DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma göre, saat 22.31'de merkez üssü Sulusaray ilçesi olan 4,4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Sarsıntının 5,89 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD), Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

Saat 21.43'te gerçekleşen depremin 7 km derinlikte olduğu bildirildi.

AFAD, Tokat'ın Sulusaray ilçesinde saat 18.11'de 5,6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

Deprem Samsun, Yozgat, Nevşehir ve Ankara birçok ilde hissedildi.

ARTÇILAR DEVAM EDİYOR

Dün başlayan depremlerin ardından bölgede artçı sarsıntılar da meydana gelmeye devam ediyor. Kandilli Rasathanesi, son olarak 5.6 büyüklüğündeki sarsıntıdan dakikalar sonra Sulusaray mevkiinde 3.6 büyüklüğünde bir artçı depremin daha meydana geldiğini aktarıldı.

ART ARDA DEPREMLER

Tokat'ta 5.6 büyüklüğündeki depremden kısa bir süre sonra bu kez 3.5 büyüklüğünde bir sarsıntı yaşandı. Sulusaray merkezli depremin derinliği ise 7 km olarak belirlendi.

AFAD DUYURDU, 2 KATLI EV VE 5 AHIR YIKILDI

Art arda depremlerin ardından AFAD, son durumu paylaştı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde saat 18.11’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki #deprem Tokat, Samsun, Yozgat, Çankırı ve Çorum illerimizde yoğun bir şekilde hissedilmiştir.

An itibarıyla; Yozgat ilimizde 2 katlı bir ev ile Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde 5 ahırın etkilendiğine dair ihbarlar alınmış olup; ekiplerimizin saha tarama çalışmaları devam etmektedir.

Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Gelişmeleri takip ediyoruz."

BAKAN YERLİKAYA'DAN İLK AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, depreme ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Bakan Yerlikaya, şu ifadeleri kullandı:

"Tokat ili Sulusaray ilçesinde 5,6 büyüklüğünde meydana gelen depremde Tokat Valimiz, AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun. "

Etiketler :