THY, tacizden tutuklanan kabin memurunun kefalet ücretini ödedi

THY'nin kabin memuru Brezilya'da otel personelini taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı. Firma memurun kefalet ücretini ödedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
THY, tacizden tutuklanan kabin memurunun kefalet ücretini ödedi

Türk Hava Yolları’nda (THY) görev yapan G.G. isimli kabin memurunun, Brezilya’da kaldığı otelin personelini odaya kilitleyerek taciz ettiği idda edildi. Alkollü olduğu belirtilen kabin memuru tutuklandı. THY kefalet ücretini ödedi, kabin memuru serbest bırakıldı.

Airporthaber'in aktardığına göre Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Sao Paulo uçuşu ile Brezilya’ya giden kabin Memuru G.G., konakladığı otelde polis tarafından tutuklandı. Olay, geçtiğimiz günlerde G.G. isimli kabin memurunun yatı olarak bilinen görevi sırasında yaşandı.

Uçuş sonrası otelde dinlenmeye geçen ekip üyelerinden G.G., eğlenmek için dışarı çıktı. Bir süre dışarda eğlenen ve alkol alan G.G., sabaha karşı 04.00 sıralarında konakladığı otele geldi. Otele girer girmez resepsiyona yönelen genç kabin memuru, iddiaya göre resepsiyon görevlisini taciz etmeye başladı. Otel görevlileri, kabin memurunun alkollü olduğunu fark edince istirahat etmesi için odasına çıkardı.

Ancak G.G., bir süre sonra odasındaki klimanın bozulduğunu söyleyerek bir görevliyi odaya çağırdı. Kontrol için odaya gelen görevliyi içeri alan G.G. kapıyı da içeriden kilitledi. Klima tamiri için gelen kişi, kısa süreli boğuşmadan sonra odadan çıkmayı başardı ve güvenlik görevlilerine, otel misafirinin kendisini odaya kilitleyerek tecavüze kalkıştığını bildirdi. Bunun üzerine kabin memuru G.G. polis tarafından sabaha karşı tutuklandı.

THY KEFALET ÜCRETİNİ ÖDEDİ

Birkaç gün tutuklu kalan G.G., THY’nin kefalet ücreti ödemesi sonrası serbest bırakılarak Türkiye’ye döndü. Kabin memuru hakkında disiplin soruşturmasının devam ettiği kaydedildi. Kabin memuru G.G.’nin ise savunmasında, klima tamircisinin şikayetinden vazgeçmek için bin dolar talep ettiğini ve kendisine tuzak kurulduğunu iddia etti.