Teleferik Kazasıyla İlgili Yeni Gelişme: Kepez Belediye Başkanı Tutuklandı

Teleferik Kazasıyla İlgili Yeni Gelişme: Kepez Belediye Başkanı Tutuklandı
Antalya'da avukat Memiş Enes Gümüş'ün hayatını kaybetmesine neden olan teleferik kazasına ilişkin Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, ifadesi alındıktan sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Antalya’da 1 kişinin yaşamını yitirdiği teleferik kazası ile ilgili Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

12 Nisan Cuma günü Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe Teleferik Tesisi'nde direklerden birinin devrilerek çarptığı kabinin parçalanması sonucu avukat Memiş Enes Gümüş, yüksekten ağaıya düşerek hayatını kaybetmişti.

SAVCI, BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDA TUTUKLAMA TALEP ETTİ

Antalya’da 1 kişinin hayatını kaybettiği çok sayıda kişinin yaralanmasına neden olan teleferik kazası ile ilgili dönemin ANET Genel Müdürü olan CHP Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün ifadesi alındıktan sonra tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi.

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, teleferik kazasıyla ilgili olarak dönemin ANET Genel Müdürü olarak ifadesi alındıktan sonra tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi ve tutuklandı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Twitter hesabından konuya ilişkin ayrıntılı bir açıklama yaptı. Soruşturmanın devam ettiğini belirten Tunç, şunları kaydetti:

"Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde faaliyet gösteren Sarısu-Tünektepe teleferik hattındaki teleferik direğinin kırılarak seyir halindeki kabinlerden birinin düşmesi sonucu 1 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 17 vatandaşımızın yaralandığı ve kabinlerde mahsur kalan vatandaşlarımızın kurtarıldığı olayla ilgili Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan adli soruşturma kapsamında; 1 Cumhuriyet Başsavcıvekili ve 1 Cumhuriyet Savcısının koordinasyonunda, 2 iş sağlığı ve güvenliği uzmanı, 2 makine uzmanı ve 1 elektrik uzmanından oluşan bilirkişi heyeti tarafından detaylı olay yeri inceleme ve keşif çalışması yapılmış ve ön rapor hazırlanmıştır. Soruşturma kapsamında uzman bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan ön rapor, müşteki ifadeleri ve beyanları ile şüpheli savunmaları birlikte değerlendirilmiş olup, gözaltına alınan teleferik hattını işleten firma ile teleferik hattının bakım ve onarımından sorumlu firmanın yetkilileri ve çalışanlarının da aralarında yer aldığı 14 şüpheliden 5’i tutuklanmış, 8 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiş, 1 kişi de serbest bırakılmıştır. Hepimizi üzen olayla ilgili adli soruşturma tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir."

Etiketler :