Şüphelileri Yakalamak İsteyen Bekçiler Köpeği Vurdu!

Fatih'te, havaya ateş eden iki şüpheliyi yakalamak isteyen bekçiler, şüphelinin havlayan köpeğini ateş ederek yaraladı. 'Leydi' isimli köpek yaralanırken şüpheliler A.F.Ü ile M.E.B. yakalanarak gözaltına alındı.

Fatih'te motosikletli iki şüpheli havaya ateş etti. Olay yerine gelen bekçiler ile şüpheliler arasında çıkan kovalamacada, A.F.Ü. (22) isimli şüpheli kaçarken telefonunu düşürdü. Şüpheli kısa süre sonra köpeğiyle birlikte telefonunu almak için olay yerine geri geldi.

Şüpheliyi yakalamaya çalışan bekçiler, köpeğin kendilerine havlaması üzerine ateş etti. Silahtan çıkan kurşunun isabet etmesi sonucu 'Leydi' isimli köpek yaralandı. Olayın ardından şüpheliler A.F.Ü ile M.E.B. yakalanarak gözaltına alındı.

istanbul-fatihte-bekcilerle-suphelile-41088-1.jpg

Şüphelilerden A.F.Ü., "Görevli memura mukavemet, tehdit, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması ve hayvanın tehlike yaratabilecek şekilde serbest bırakılması" suçlarından yapılan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. M.E.B.(17) hakkında ise "Ses ve gaz fişeği atabilen silahlar hakkında kanuna muhalefet" suçundan idari işlem yapıldı.

Etiketler :