Erdoğan, Kararını Verdi

Erdoğan, Kararını Verdi
Günlerdir tartışılan ve kamuoyu tepkisine neden olan sokak hayvanları düzenlemesine ilişkin yeni öneri ortaya çıktı. Erdoğan'ın teklif metnindeki 'uyutma' alternatifine mesafeli olduğu öğrenildi.


Erdoğan Uyutulma Konusunda Mesafeli:

Sokak hayvanları konusunda Erdoğan son kararını verdi: Düzenlemede neler yer alacak?
AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçtiğimiz günlerde toplandı ve bu toplantıda sokak hayvanlarıyla ilgili düzenlemeye ilişkin son hali konuşuldu.


Erdoğan Yeni Düzenlemeyle İlgili Talimatını Verdi:

sokak-kopegi3.jpg

Hürriyet'in aktardığı habere göre, teklif metnindeki 'uyutma' alternatifine mesafeli durduğu belirtilen Erdoğan’ın sokak hayvanları meselesinin MYK’da gündeme gelen 'yakala-kısırlaştır-tut-sahiplendir' önerisi çerçevesinde yeniden çalışılması ve belediyelere maliyet etki analizinin çıkarılması talimatını verdiği öğrenildi.

Ne Olmuştu?

Hazırlanmakta olan yasa teklifinde, sokak köpeklerinin toplanıp barınaklara götürülmesi ve belirli bir süre için sahiplenilmemeleri durumunda 'uyutulmalarının' öngörüldüğü öne sürülmüştü.
Meclis'e gelmesi beklenen teklife, muhalefet partileri ve hayvan hakları savunucuları tepki göstermişti.

Teklif metnindeki “uyutma” alternatifine mesafeli durduğu belirtilen Erdoğan’ın sokak hayvanları meselesinin MYK’da gündeme gelen “yakala-kısırlaştır-tut-sahiplendir” önerisi çerçevesinde yeniden çalışılması ve belediyelere maliyet etki analizinin çıkarılması talimatını verdiği öğrenildi.