Şentop'tan 'İsrail' açıklaması: Bayramı zehir eden bir tablo

Şentop'tan 'İsrail' açıklaması: Bayramı zehir eden bir tablo
Ramazan Bayramı namazını İstanbul'da Ayasofya Camii'nde kılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop namaz çıkışında açıklamalarda bulundu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bayram namazı için gittiği Ayasofya'da açıklamalarda bulundu. İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarıyla ilgili konuşan Şentop, "Bu, bütün İslam dünyasını, 2 milyarı aşkın dünyadaki Müslümanları rencide eden, üzen, bayramını zehir eden bir tablo. Tepkimiz Musevilere, Yahudilere karşı değil siyonist bir amaçla ideolojik olarak hareket eden ve bölgeyi bir kan gölüne, bir zulüm mekanına çeviren siyonist İsrail zihniyetine karşıdır." dedi.

Şentop şöyle konuştu:

Başta İslam ülkeleri olmak üzere dünyanın uluslararası hukuka aykırı bu tutum, işgal ve zulüm politikalarına karşı ortak tavır alması lazım.

Kudüs ve Mescid-i Aksa'da barış, huzur sağlanmadığı sürece başta Ortadoğu olmak üzere bütün dünyada barışın tesis edilebilmesi mümkün değil. İsrail'e arka çıkan ülkeleri, dünyada adalet ve barış, uluslararası hukuk bakımından dürüst ve adaletli davranmaya davet ediyorum.

 

Etiketler :