Sedef Kabaş gözaltına alındı

Gazeteci Sedef Kabaş’ın TELE1'de yayınlanan bir programda sarfettiği sözlerin ardından RTÜK inceleme başlatmıştı. Kabaş gece saatlerinde gözaltına alındı. Gözaltı haberini Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ Twitter hesabından paylaştı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 22 Ocak 2022 10:46
Sedef Kabaş gözaltına alındı

Gazeteci Sedef Kabaş’ın TELE1'deki programda, "Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur" ifadelerini kullanmıştı.

Programın ardından RTÜK'ün hakkında inceleme başlattığı gazeteci-yazar Sedef Kabaş hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Kabaş gece 02.00’de evinden gözaltına alındı. Gözaltı haberini Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı;

"Sedef Kabaş şu anda gözaltına alınıyor. Kendisine nedeni tam açıklanmamış, ama sanırım Erdoğan'a hakaret gerekçesiyle Emniyet'e götürülüyor. Olacak şey değil! Çağrılsa sabah ifadeye gidebilecek bir gazeteci üzerinden bütün toplum sindirilmek mi isteniyor?"