Seçim bölgesinde konvoy yaptı

Seçim bölgesinde konvoy yaptı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Buca Kasaplar Meydanı yeraltı otoparkı temel atma töreninin ardından seçim otobüsüyle milletvekili adayı olduğu 2. bölgenin seçim turu attı. Kılıçdaroğlu, Buca'dan Bornova'ya oradan...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Buca Kasaplar Meydanı yeraltı otoparkı temel atma töreninin ardından seçim otobüsüyle milletvekili adayı olduğu 2. bölgenin seçim turu attı. Kılıçdaroğlu, Buca'dan Bornova'ya oradan Bayraklı, Karşıyaka ve Çiğli'ye gitti. Kılıçdaroğlu'nun konvoyu trafiğin sıkışmasına neden oldu. Vatandaşlar, caddenin ortasına kadar yürüyüp, otobüsü durdurdu ve CHP liderinin camdan uzattığı elini tuttu. Çiçek hediye edilen Kılıçdaroğlu, her köşe başında alkışlarla karşılandı. Esnaf işyerinin önüne çıkarken vatandaşta evlerin balkonundan Kılıçdaroğlu'nu selamladı. CHP lideri Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda seçim otobüsünün üzerine çıkıp, halktan oy istedi.

''SİMİT, PEYNİR VE ÇAYLA ÖĞLE YEMEĞİ"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çiğli'de bir kahvehanede oturup simit, peynir ve çay eşliğinde öğle yemeğini yedi. Partililer, liderleriyle bol bol fotoğraf çektirdi. Kılıçdaroğlu, 2 yaşındaki Yusuf adlı bir çocuğu kucağına alarak sevdi, annesine de Yusuf'a bir kardeş yapma önerisinde bulundu. Bir vatandaş, simit yiyen Kılıçdaroğlu'na yaklaşıp ''Oylarımıza sahip çık, oylarımızı çalıyorlar" dedi. Bir vatandaş fotoğraf çektirirken elini Kılıçdaroğlu'nun omzuna atınca koruma hızlı bir şekilde vatandaşın elini tuttu. Vatanda da korumaya dönüp, ''Ben onun ayağını öperim. Kimi kimden koruyorsun?" dedi. Kılıçdaroğlu da ''Estağfurullah ne demek" diyerek, vatandaşı sakinleştirdi.