Sahur ne zaman yapılacak, ilk sahur bu gece mi? İlk iftar akşam saat kaçta? 2023 Ramazan imsakiye bilgisi

Sahur ne zaman yapılacak, ilk sahur bu gece mi? İlk iftar akşam saat kaçta? 2023 Ramazan imsakiye bilgisi
İslam dünyasının kutsal günleri. Milyonlarca vatandaş ilk sahur ve ilk iftar hakkında bilgi almak istiyor. Bugünden ilk sahur ne zaman, hangi gece, saat kaçta öğrenmek istiyor. Aynı zamanda ilk iftar ne zaman, oruç saat kaçta açılacak araştırılıyor. İllere göre değişkenlik gösteren imsak vakitleri tek tek merak ediliyor. İşte İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer illerin 2023 imsakiyesi...

İslam alemi için büyük anlam ve önemi olan 11 ayın sultanı olarak da bilinen Ramazan ayı ile ilgili olarak internette arama sitelerine soru yağıyor. En çok merak edilenlerin başında ise iftar ve sahur saatleri geliyor. Oruç tutarak dini görevini yerine getirecek olan vatandaşlar, ilk sahur, ilk iftar saat kaçta, ne zaman sorularına cevap arıyor. Yaşadığı ilin imsakiye 2023 araştırmasına geçenler için İstanbul sahur ve iftar vakti, Ankara sahur ve iftar vakti, İzmir sahur ve iftar vakti ile birlikte diğer illerin 2023 imsakiye bilgisi haberimizde...

KAÇ SAAT ORUÇ TUTACAĞIZ?

Öncelikle belirtelim ki her yıl kışa doğru yaklaştıkça oruç tutma süresi de kısalıyor. Bu 2023 Yılı Ramazan ayında tüm illerin ortalaması ele alındığında yaklaşık 15 saate yakın oruç tutacağız.

oruc20.webp

İSTANBUL'DA İLK SAHUR NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

İstanbul'da ilk sahur 22 Mart Çarşambayı, yani bu geceyi 23 Mart Perşembeye bağlayan gecede saat 05.31'de olacak. Perşembe gününe oruçlu uyanılacak.

İSTANBUL'DA İLK İFTAR NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

İstanbul'da ilk iftar 23 Mart Perşembe akşamı 19.25'te yapılacak.

oruc21.webp

ANKARA'DA İLK SAHUR NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Ankara'da ilk sahur 22 Mart Çarşambayı, 23 Mart Perşembeye bağlayan gecede saat 05.17'de olacak.

ANKARA'DA İLK İFTAR NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Ankara'da ilk iftar 23 Mart Perşembe akşamı 19.10'da yapılacak.

oruc23.webp

İZMİR'DE İLK SAHUR NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

İzmir'de ilk sahur 22 Mart Çarşambayı, 23 Mart Perşembeye bağlayan gecede saat 05.42'de olacak. Perşembe gününe oruçlu uyanılacak.

İZMİR'DE İLK İFTAR NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

İzmir'de ilk iftar 23 Mart Perşembe akşamı 19.32'de yapılacak.