Sağanak O Şehri Yerle Bir Etti: Su Baskını, Heyelan Peş Peşe Geldi!

Sağanak O Şehri Yerle Bir Etti: Su Baskını, Heyelan Peş Peşe Geldi!
Artvin'in Arhavi ve Borçka ilçesinde etkili olan sağanak dolayısıyla bazı binaların zemin ve bodrum katlarındaki iş yeri ve depolar su ile doldu. Cadde ve sokaklarda biriken su ise zaman zaman trafikte aksamalara yol açtı. Subaşı köyünde de sağanak nedeniyle heyelan meydana geldi.

Artvin'in Arhavi ilçesinde bir süre etkili olan sağanak dolayısıyla bazı binaların zemin ve bodrum katlarındaki iş yeri ve depolar su ile doldu.

Belediye ekipleri, iş makineleri yardımıyla su tahliye çalışmalarını sürdürüyor.

Cadde ve sokaklarda biriken su ise zaman zaman trafikte aksamalara yol açtı. Sürücüler, polislerin yönlendirmesiyle trafikte güçlükle ilerledi.

aa-20240626-34974050-34974049-artvinde-siddetli-yagis-etkili-oldu.jpg

Arhavi Belediyesinden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, 50 personelin iş makineleri ile sahada olduğu belirtildi.

Acil durumlarda hızlı ve etkili müdahale için gereken tüm önlemlerin alındığı vurgulanan açıklamada, "Arhavi halkının güvenliği ve refahı için çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir. Arhavi Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Güç birliği içinde, olası risklere karşı birlikte hazırız." ifadeleri kullanıldı.

aa-20240626-34974050-34974043-artvinde-siddetli-yagis-etkili-oldu.jpg

Öte yandan Hopa ilçesine bağlı Subaşı köyünde de sağanak nedeniyle heyelan meydana geldi. Heyalan dolayısıyla bir evde maddi hasar oluştuğu öğrenildi.