PKK'lılar, İdil'de Okulu Ateşe Verdi

PKK'lılar, İdil'de Okulu Ateşe Verdi
ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'nde bir grup PKK'lı terörist, kapalı bulunan Cumhuriyet İlkokulu'na el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenledi. Saldırı sonucu okulda çıkan yangına güvenlik gerekçesiyle itfaiye ekipleri müdahale...

ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'nde bir grup PKK'lı terörist, kapalı bulunan Cumhuriyet İlkokulu'na el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenledi. Saldırı sonucu okulda çıkan yangına güvenlik gerekçesiyle itfaiye ekipleri müdahale edemedi.

İdil İlçesi'nde, el yapımı patlayıcıların tuzaklandığı hendek ve barikatların bulunduğu Yeni Mahalle'de bulunan Cumhuriyet İlkokulu'na bugün saat 15.30 sıralarında, PKK'lılar tarafından el yapımı patlayıcılarla saldırı düzenlendi. Peş peşe büyük gürültü ile okuldan patlama sesleri yükselirken, kısa sonra da yangın çıktı. Okuldaki yangın devam ederken, zırhlı araçlarla sevk edilen güvenlik görevlileri ile itfaiye ekipleri bombalı tuzak olabileceği ihtimali üzerine yangına müdahale edemedi.

Öte yandan Cizre İlçesi'nde operasyonları tamamlayan askeri birlikler İdil'e geldi. Sabah saatlerinden itibaren ilçeye zırhlı araçlarla gelen askeri birlikler, burada konuşlandırıldı.