Pasifik İnşaat'ın Gizli Ortağı Bilal mi?

Pasifik İnşaat'ın Gizli Ortağı Bilal mi?
Ankara'nın merkezindeki en büyük ve en değerli arazi, Rizeli müteahhit Fatih Erdoğan'a ait Pasifik İnşaatın oldu.Twitter fenomeni Fuat Avni, 124 dönümlük araziyi 1 milyar 258 milyon 315 bin liraya alan Pasifik İnşaat’ın ”Gizli...

Ankara'nın merkezindeki en büyük ve en değerli arazi, Rizeli müteahhit Fatih Erdoğan'a ait Pasifik İnşaatın oldu.

Twitter fenomeni Fuat Avni, 124 dönümlük araziyi 1 milyar 258 milyon 315 bin liraya alan Pasifik İnşaat’ın ”Gizli ortağının” ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan olduğu ileri sürdü.

Ankara’nın merkezindeki EGO garajı, yapılan ihaleyle Pasifik İnşaat-Çiftay ortaklığına satıldı. Pasifik İnşaat, AKP MKYK üyesi Asuman Erdoğan’ın eşi Fatih Erdoğan’a ait… Fatih Erdoğan daha önce de Ankara’da TOKİ’den aldığı bir arazi üzerine, Next Level AVM-İş merkezi ve Rezidans inşa etmiş ve bu kompleksin açılışını da Tayyip Erdoğan yapmıştı.

Pasifik İnşaat Next Level AVM’yi hizmete soktuğunda, Twitter fenomeni Fuat Avni, Bilal Erdoğan’ın bu şirketin gizli ortağı olduğunu ileri sürdü ve 19 Eylül 2014’te şunları yazdı:

*Bilal’ın gizli ortak olduğu Pasifik inşaat Level AVM’yi yaparken Ziraat ve Halkbank’tan 450 milyon TL kredi aldı. Rize’de 3-5 katlı inşaat yapmaktan başka iş bitirmesi olmayan Pasifik, 2008 yılında 300 bin TL sermaye ile kuruldu

*Bilal’in gizli ortak olmasıyla şirket 2010′da AŞTİ’nin yanındaki Ankara’nın en değerli arazilerinden birini TOKİ’den aldı. Bilal’in şirketi 4 yıldır borcunu ödememesi ve batık durumda görünmesine rağmen, Ziraat ve Halkbank, şirkete ilave kredi kullandırıyor”

4,2 MİLYARLIK HASILAT

Pasifik İnşaat Ankara’da aldığı EGO Garajı arazisine, Türkiye’nin en büyük projesini yapmayı hedefliyor. Ofis, otel, konut, hastane ve rezidansların yer alacağı projenin hasılatının, 4 milyar 194 milyon lira olacağı ve bunun yüzde 30’unun yani 1,25 milyar lirasının hasılat payı olarak Emlak Konut’a verileceği açıklandı.