Paris’te milyonlar teröre karşı tek yürek!

Paris’te milyonlar teröre karşı tek yürek!
Fransa'da milyonlarca kişi Charlie Hebdo saldırısı ve ardından yapılan terörist eylemlerini protesto etmek için toplandı.Fransa'nın başkenti Paris'te, 17 kişinin ölümüyle sonuçlanan kanlı terör saldırılarını protesto için,...

Fransa'da milyonlarca kişi Charlie Hebdo saldırısı ve ardından yapılan terörist eylemlerini protesto etmek için toplandı.

Fransa'nın başkenti Paris'te, 17 kişinin ölümüyle sonuçlanan kanlı terör saldırılarını protesto için, bugün 50'ye yakın ülkeden devlet ve hükümet başkanının katılımıyla birlikte olan tarihi bir gerçekleşiyor. Fransız polisi yürüyüşün yapılacağı alanda sıkı güvenlik önlemleri alırken alanda pek çok ülkenin bayraklarının da bulunduğu görülüyor.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU PARİS YÜRÜYÜŞÜNE KATILIYOR

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Charlie Hebdo saldırının ardından Paris’te düzenlenecek protesto yürüyüşüne katılacağını açıklamıştı. Yürüyüşe katılmak üzere Fransa’nın Başkenti Paris’e gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande tarafından Elysee Sarayı’nda karşılandı. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Fransa’nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’i de kapıda karşıladı.

Yürüyüşe ülkenin her noktasından gelen milyonlarca kişi katılıyor.

DÜNYA LİDERLERİ PARİS'TE YÜRÜYOR

Dünya liderleri, Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilen tarihi yürüyüşe katılmak üzere Elysee Sarayı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na doğru harekete geçti.

Charlie Hebdo saldırının ardından kente geniş katılımla düzenlenen yürüyüşe katılmak üzere Paris’e gelen dünya liderleri Elysee Sarayı’ndan ayrıldı. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’nin Elysee Sarayı’nda karşıladığı liderler, Hollande öncülüğünde saraydan ayrılarak kendileri için hazırlanan otobüse bindiler. Liderler özel araçla meydana gelerek yürüyüşe katıldılar.