PAPA'ya Taahhütlü İade

PAPA'ya Taahhütlü İade
Erzurum'dan Ak Parti milletvekili adayı olan İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Papa Francesco'nun sözde Ermeni soykırımı iddialarına tepki gösterdi ve "Söylediği her şeyi Papa'ya da Avrupa Birliği Parlamentosuna da taahhütlü iade...

Erzurum'dan Ak Parti milletvekili adayı olan İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Papa Francesco'nun sözde Ermeni soykırımı iddialarına tepki gösterdi ve "Söylediği her şeyi Papa'ya da Avrupa Birliği Parlamentosuna da taahhütlü iade ediyorum" dedi.

İçişleri eski Bakanı ve AK Parti milletvekili adayı Efkan Ala, Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi Mavi Salonda düzenlenen partisinin Palandöken Danışma Meclisi Nisan ayı toplantısına katıldı. Efkan Ala, Papa Francesco ve Avrupa Parlamentosunun sözde Ermeni soykırımına yönelik yaptığı açıklamaları eleştirdi. Osmanlı'nın 3 kıtayı zulümle değil adaletle yönettiğine dikkati çeken Efkan Ala, o dönem devlete başkaldıran bir grubun yine kendi hakimiyetlerindeki bir bölgeye iskan edildiğini bildirdi. Konuşması sık sık slogan ve alkışlarla bölünen Efkan Ala şöyle devam etti: "Bu tehcirdir, tehcir bilmiyorsan öğren. Peki buna soykırım dediğinde gaz odalarını nereye koyacaksın? Hem de geçtiğimiz yüzyılın ortasında. Senin gaz odalarına attığın, oralarda öldürdüğün, soykırıma tabi tuttuğun insanların ölümlerini neyle ifade edeceksin. Söylediği her şeyi Papa'ya da Avrupa Birliği Parlamentosuna da taahhütlü olarak aynen iade ediyorum."

Efkan Ala üniversitedeki programın ardından Yakutiye Ziraat Odasının açılışını yaptı. Açılıştan sonra Efkan Ala, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odasına (ETSO) geçerek üyelerle görüştü.