“Pantolon giyenler kafir…”

“Pantolon giyenler kafir…”
6 yaşındaki çocukları evlendirmeye çalışan şahıstan çok konuşulacak açıklamalar.Daha önce verdiği çakma fetvasında “6 yaşındaki çocukla evlenilebileceğini söyleyen”  Akit yazarı Nureddin Yıldız şimdi de Türkiye’nin...

6 yaşındaki çocukları evlendirmeye çalışan şahıstan çok konuşulacak açıklamalar.

Daha önce verdiği çakma fetvasında “6 yaşındaki çocukla evlenilebileceğini söyleyen”  Akit yazarı Nureddin Yıldız şimdi de Türkiye’nin büyük bölümünü kafir ilan etti. Pantolon giymenin “kafir taklidi” olduğunu ilan eden Yıldız, özellikle kot pantolon giymenin caiz olmadığını savundu.

Hem Avrupa hem Türkiye’de artık “maalesef” kot pantolon/jeans denilen pantolonlar giyildiğini belirten Yıldız, “Bunu alimlerimiz/hocalarımız uygun görmemektedir kafiri taklit olduğundan dolayı. Bizler ve hoca/alimlerimiz ise kumaş pantolon giyinmekte, bir gruba göre ise bu da caiz değildir ve kafiri taklit grubuna girmektedir.” diye yazdı.

PANTOLON DA GİYMEYİN

Yıldız daha sınra iddialarını bir adım ileri götürerek pantolon bile giyilmemesi gerektiğini belirtti. Nureddin Yıldız şöyle devam etti:

“Esasen pantolon bize ait bir kıyafet değildir. Bu nedenle de, pantolon giymemeyi tercih etmemiz gerekir ama bunu kaldırabilecek bir durumumuz da yoktur maalesef. Bu nedenle bize en yakın olabilecek bir pantolon giymeyi tercih ederiz. Kot pantolon yakınlık/uzaklık açısından en uzakta durmaktadır. Zira onu batılılar bile kendilerine göre medeni toplantılarında giymemektedirler, Amerikan çobanlarının kıyafeti olarak bilinmektedir. Bu mantık da ne yapmamız gerektiğini bize gösteriyor olmalıdır.”